You are currently viewing Premiérovo pomôžeme na VSE CITY RUNE

Premiérovo pomôžeme na VSE CITY RUNE

  • Post author:

Už 11. ročník napíše jeden z najúspešnejších slovenských projektov spájajúcich šport a charitu VSE CITY RUN. Znova sa bude konať na dvoch miestach na východnom Slovensku. Najprv vo štvrtok 3. mája v Košiciach a o týždeň neskôr 10. mája v Poprade.

Pre nás je zaujímavejší prvý termín, keďže premiérovo sa na tomto behu zúčastní aj náš klub CBK Minibuseuropa Košice-Ťahanovce. „Veľmi sa tešíme na túto akciu a sme radi, že okrem behu, ktorý absolvujeme v rámci tréningu, pomôžeme aj dobrej veci,“ povedala prezidentka CBK a trénerka v jednej osobe Vladimíra Daňková.

VSE CITY RUN má v názve príznačné motto: Vyhráva jeden, pomáha každý. Všetky peniažky totiž každoročne poputujú občianskemu združeniu či neziskovej organizácii. Tohto roku organizátori obdarujú občianske združenie Usmej sa na mňa, ktoré sa zasadzuje o integráciu sluchovo, zrakovo, mentálne a telesne postihnutých detí a mládeže do spoločnosti. A ako funguje takáto pomoc? Úplne jednoducho. Stačí si zakúpiť štartové číslo v hodnote 3 eur (dospelí) a 1 euro (deti, študenti, seniori). Tí, čo sa zaregistrujú si môžu vybrať buď prechádzku alebo 4-kilometrový beh po Hlavnej ulici a Mestskom parku. Nie však iba zo štartovného sa vyzbiera výsledná suma. Ďalším spôsobom ako pomôcť je odbehnúť ľubovoľnú vzdialenosť na bežeckom páse. Ten tradične spustia o 10. hodine a nonstop sa na ňom bude bežať 8 hodín. Za každý zabehnutý kilometer prispeje spoločnosť Východoslovenská energetika, člen innogy, sumou 33 eur. Len pre zaujímavosť, vlani zabehli na páse 106,5 km a na štart sa postavilo 2898 účastníkov, čo bolo rekordné účastnícke číslo. Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska si tak prevzala šek so sumou 6582 eur. Organizátori veria, že v tomto roku toto číslo pokoria. Bežiaci pás si môže vyskúšať naozaj každý, no najviac sa na ňom objavujú deti. Dokonca celé triedy v rámci hodiny telesnej výchovy. Je ozaj krásny pohľad ako zdravé deti chcú pomôcť tým, ktorí nemali v živote toľko šťastia.

Z klubu pôjdeme asi 20-členná skupina, no verím, že priamo na mieste sa k nám pridajú aj viacerí rodičia našich detí,“ dodala Vladimíra Daňková.

Už tradične sa na štart postavia známe osobností nielen z oblasti športu: premožiteľka Lamanšského prielivu, plavkyňa Zuzana Jusková, ikona slovenského basketbalu Zuzana Žirková, hokejisti Peter Bartoš a Gabriel Spilar, kickboxerky Veronika a Lucia Cmárové, taekwondistka Gabika Briškárová, triatlonistka Romana Gajdošová, maratónec Jozef Urban, vodnopólový olympionik Karol Bačo či rally pretekár Martin Koči, zo sveta spoločenského diania podujatie svojou účasťou podporí hudobník Peter Bič, prednosta Kliniky neonatológie LF UPJŠ a DFN v Košiciach a Košičan roka 2017 Peter Krcho i spisovateľ, rozhlasový moderátor a “potulkár” Milan Kolcun.

Len pre zaujímavosť, za 10 rokov tohto podujatia sa v uliciach jednotlivých miest zabehlo na pásoch 116 797 km, na štart sa postavilo 30 921 veľkých i malých bežcov a na dobrú vec sa doteraz vyzbieralo a vybehalo 112 070 eur.

Ešte rada na záver. Štartové čísla nezahadzujte, lebo sú súčasťou záverečnej tomboly o zaujímavé ceny.

 

 

PROGRAM VSE CITY RUN

09.00: Otvorenie registrácie Detská atletika a VSE City Run Expo. Hrá DJ Martin, moderátorské vstupy a zábava na pódiu aj pod ním

10.00: Začiatok nonstop benefičného behu na páse

10.30: Detská atletika – atletické súťaže pre žiakov ZŠ
12.00: Štart MINI VSE City Run
14.00: Otvorenie registrácie

15.15: Tanečné vystúpenie Art Street Crew

15.30: Hudobné vystúpenie skupiny Girls from the moon

16:10: Fitness Show s Addiction Club
16.30: Štart VSE City Run – kategória Prechádzka

16.40: Rozcvička s Addiction Club
16.45: Prezentácia osobností, rozhovory, autogramiáda

17.00: Štart VSE City Run – kategória Bežci
17.15: Dobeh prvých bežcov
17.45: Vítanie posledných účastníkov v cieli
17.45: Tombola pre všetkých účastníkov VSE City Run

18.00: Ukončenie nonstop benefičného behu na páse a vyhlásenie výsledkov

18.10: Odovzdanie charitatívneho daru a záverečný koncert skupiny Girls from the moon