You are currently viewing Pred nami je nová výzva – premiéra v EGBL

Pred nami je nová výzva – premiéra v EGBL

  • Post author:

Vo štvrtok odlieta výprava dievčat CBK U15 na prvý turnaj do Lotyšska

 

Po prvý raz v histórii CBK Minibuseuropa Košice Ťahanovce bude klub štartovať v európskej pohárovej súťaži. Naše staršie žiačky (2005 a mladšie) budú štartovať v EGBL (European Girls Basketball League) v kategórii U15. Od piatka do nedele ich čaká prvý z troch turnajov – v lotyšskom mestečku Saulkrasti.

Výprava odlieta z košického letiska vo štvrtok ráno o 5.20 hod. Po prestupe vo Varšave ich čaká ďalší let do Rigy. Z hlavného mesta Lotyšska ich potom čaká cesta mikrobusom do 40 kilometrov vzdialeného Saulkrasti. V prímorskom „Slnečnom pobreží“, ako znie preklad ani nie trojtisícového mestečka ležiaceho v Rižskom zálive, budú ´cébekáčky´ ubytované priamo pri mori a na zápasy sa budú presúvať kyvadlovou dopravou.

Mimochodom, až polovica dievčat vo výprave zažije premiéru na palube lietadla. Prvý let v živote absolvujú Tamarka, Ľubka, Lucka, Naty a obe Martinky.

„Ideme do neznáma, pre nás je to nová výzva,“ okomentovala najnovší počin prezidentka CBK i jedna z tréneriek CBK Vladimíra Daňková a pokračovala: „Sama som zvedavá ako dopadne konfrontácia našich dievčat s družstvami viacerých európskych krajín. Niekedy je možno lepšie, že nepoznáme súperky. Budeme sa spoliehať predovšetkým na svoju hru.“

Náš tím síce odlieta v pokore, ale nie bez ambícií. „Veľmi by sme sa chceli predstaviť na finálovom turnaji v Rige, kam postúpi osem najlepších celkov,“ poznamenala Vladimíra Daňková.

Iba pripomíname, že druhý turnaj odohrajú naše dievčatá 6.-9. februára 2020 v Ostrave (ČR) a tretí je na programe 19.-22. marca 2020 v Minsku (Bielor.). Spomínaný finálový turnaj v Rige je naplánovaný na 14.-17. mája 2020.

Naše 2005-ky tak čaká mimoriadne náročná sezóna, počas ktorej budú bojovať na troch frontoch. Na Slovensku totiž štartujú nielen vo svojej kategórii starších žiačok U15, ale aj v súťaži kadetiek (U16-17). A teraz im pribudne aj EGBL.

 

VÝPRAVA CBK DO SAULKRASTI

V 16-člennej výprave je tucet hráčok: Martinka Maliarová, Laurika Mrázová, Martinka Kreithová, Radka Nigutová, Ninka Dzurová, Tamarka Kostíková, Terezka Daňková, Kvetka Bačová, Ľubka Trusová, Emmka Šoltésová, Lucka Škvareková, Naty Tomajková. Tréneri: Vladimír Karnay, Miroslav Dirga, Vladimíra Daňková. Posledným členom výpravy je Janko Bača, ktorý bude mať na starosti logistiku.

 

PROGRAM CBK na prvom turnaji EGBL V SAULKRASTI

PIATOK 8. NOVEMBRA

12.00: Audentes Tallinn (Est.) – CBK Košice

18.00: CBK Košice – West Coast All Stars Turku (Fín.)

SOBOTA 9. NOVEMBRA

9.00: Trinta Moskva (Rus.) – CBK Košice

15.00: CBK Košice – Samara (Rus.)

NEDEĽA 10. NOVEMBRA

13.00: Liepaja (Lot.) – CBK Košice

 

MEDAILISTI KATEGÓRIE 2005 V PREDCHÁDZAJÚCICH ROČNÍKOCH EGBL

Kategória dievčat 2005 a mladšie mala v posledných dvoch rokoch rovnaké finálové zastúpenie. Zaujímavosťou je, že medzi 16 prihlásenými družstvami aktuálnej sezóny 2019/20 nefiguruje v našej kategórii ani jedno z týchto dvoch družstiev.

2018/2019 U14:

Finále: Prinemanie Grodno (Bielor.) – Ridzene Riga (Lot.) 71:68

O 3. miesto: Teiwaz Bagira Kyjev (Ukr.) – Tapiolan Honka Espoo (Fín.) 66:46

2017/2018 U13:

Finále: Prinemanie Grodno (Bielor.) – Ridzene Riga (Lot.) 42:34

O 3. miesto: School 221 St. Peterburg (Rus.) – Audentes Tallinn (Est.) 41:34

2016/2017 U12:

Finále: SDJSOR Smorgon (Bielor.) – Audentes Tallinn (Est.) 50:32

O 3. miesto: Ridzene Riga (Lot.) – Kupchinskiy Olimp St.