You are currently viewing Oslabené siahali po víťaznom double

Oslabené siahali po víťaznom double

  • Post author:

V ďalšom kole kategórie 2007 cestovali naše dievčatá do Krompách. Trénerke Mirke Sýkorovej chýbali viaceré dievčatá – Kika, Kajka, Miška, Tami Juhászová, no hlavne Emmka Daňková. Na Spiš tak vycestovalo desaťčlenné družstvo dievčat s jedinou „sedmičkou“ v tíme Ellou Bačenkovou.

Napriek tomuto hendikepu sa dievčatá takmer vrátili s dvoma víťazstvami. V prvom súboji začali Košičanky lepšie, vyhrali i prvý polčas, no vedenie ich uspokojilo, prestali hrať a domáce sa nielen vrátili do zápasu, ale posledným košom v zápase strhli víťazstvo na svoju stranu. Kým domáce hráčky nehádzali ani jednu šestku, naše dievčatá mali k dispozícii až 14 trestných hodov, no premenili iba päť.

V druhom stretnutí bol opačný priebeh: prvý polčas vyhrali domáce, no cez prestávku trénerka zvýšila hlas na niektoré hráčky a zrazu sa skóre rýchlo preklopilo v náš prospech. Dievčatá si už víťazstvo nenechali uchmatnúť. Ani v tomto stretnutí si však „nepotykali“ so šestkami.

 

KROMPACHY – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 37:36 (10:19)

BODY CBK: Ella Bačenková 9/1, Barborka Bednárová 8/2, Eli Petrová 4/2, Tamarka Mantičová 4, Saška Ruščáková 4, Veronika Želinská 2, Viki Pulíková Hrehová 2, Sofinka Túrocziová 2.

ŠTVRTINY: 8:10, 2:9, 10:8, 16:8.

TH: 0/0 – 14/5

 

KROMPACHY – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 27:43 (17:14)

BODY CBK: Ella Bačenková 16, Eli Petrová 10/2, Tamarka Mantičová 6, Sofinka Túrocziová 6, Laurika Mazáková 2, Saška Ruščáková 2, Viki Pulíková Hrehová 1/1.

ŠTVRTINY: 15:12, 2:2, 2:18, 8:11.

TH: 5/1 – 15/3

 

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „V prvom zápase došlo k uspokojeniu, dievčatá sa ujali vedenia, začali byť nekoncentrované a prišli nielen o náskok, ale aj o celý zápas. Myslím si, že to pre ne bolo dostatočné ponaučenie – stretnutie sa hrá do posledných sekúnd. V druhom zápase sa dievčatá zmobilizovali a hrali tak, ako mali hrať aj v prvom stretnutí. Akurát musím priznať, že nám herne odišli rozohrávačky. Začali hrať až v druhom polčase druhého stretnutia. Eli Petrová postrácala veľa lôpt na konci prvého zápasu, po ktorých domáce skórovali. Barborka sa zasa úplne vytratila v prvom polčase druhého súboja. Keď som zvýšila hlas, zrazu sa Eli chytila a išlo jej to i strelecky. Inak, to nebolo zlé. Na to, že nás bolo iba desať a aká bola výšková prevaha na domácej strane, tak som spokojná s dievčatami. Mrzí mal len, že v prvom zápase pristúpili laxne k druhému polčasu a prestali bojovať. Z toho som sklamaná. Znova sa potvrdilo, že musíme pilovať šestky. Elle Bačenkovej, ktorá inak hrala veľmi dobre, trestné hody vôbec nešli. Tamarka Mantičová, ktorá inokedy šestky premieňa, sa tentoraz nevedela trafiť do koša.“