You are currently viewing Olá, olá, Žilina volá!

Olá, olá, Žilina volá!

STARÁ ĽUBOVŇA – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 35:57 (12:35)

Misia splnená. Naše mladšie mini (2008) v priamom súboji o druhé postupové miesto na majstrovstvá Slovenska zvíťazili v Starej Ľubovni a v júni pocestujú na záverečný turnaj do Žiliny.

Domáce hráčky sa oproti prvému vzájomnému zápasu zlepšili, najmä prvá štvrtina bola vyrovnaná. Zápas sa však lámal v druhej štvrtine, ktorú sme zvládli nad očakávanie. Dievčatá sa prekonávali a v útoku predviedli neskutočnú efektivitu. Viki Hrehovej Pulíkovej padlo azda všetko, čo namierila na kôš. Polčasový náskok sme si udržiavali i celý druhý polčas a nakoniec sme zápas dotiahli bez problémov do víťazného konca. Radosť dievčat po záverečnom klaksóne nemala konca kraja a u niektorých sa objavili i slzičky šťastia.

BODY CBK: Emka Daňková 10, Emilly Kováčik 10/2, Viki Hrehová Pulíková 10, Barborka Bednárová 7/1, Saška Ruščáková 6/2, Tamarka Mantičová 6, Viki Očenášová 4, Eli Petrová 4. TH: 18/9 – 16/5. ŠTVRTINY: 10:14, 2:21, 11:10, 12:12.

Miroslava Sýkorová (trénerka CBK): „Zo začiatku sa zdal zápas veľmi napínavý. Domáce proti nám postavili do prvej päťky najlepšie hráčky. Mali sme čo robiť, aby sme viedli po prvej štvrtine. Niektoré domáce hráčky boli naozaj veľmi dobré. Ukázalo sa, že druhá štvrtina bola neskutočne dôležitá a vyhrala nám zápas. Všetky dievčatá v druhej päťke sa neskutočne zmobilizovali, urobili presne to, čo bolo potrebné a zahrali fantasticky. Hrali rýchlo dopredu a perfektne bránili. S touto fázou hry som bola maximálne spokojná. Teší ma aj to, že dievčatá preniesli veci z tréningov do zápasu. Stojí za zmienku, že až tri naše hráčky mali na svojom konte dvojciferný počet bodov, čo je veľmi fajn. Viki Hrehová Pulíková išla neskutočne hore, pomohol nám aj príchod Emilly Kováčik. Dobre bránila a tešilo ma, že sa chytala aj v útoku. Veľmi sa teším z postupu na majstrovstvá Slovenska, strašne som rada a som šťastná.“