You are currently viewing EXTRALIGA: Obrana a slabá streľba nás položili

EXTRALIGA: Obrana a slabá streľba nás položili

To, čo sme predvádzali v prvej a fakticky aj v druhej štvrtine tohto divného zápasu je ťažko definovať – skoro žiadna obrana a slabučká streľba dopriala domácemu družstvu po zápase zaslúženú radosť. Po dobrom výkone proti Ružomberku bol toto diametrálne odlišný, kvalitou nepomerne slabší výkon z našej strany, ktorý bol sklamaním.

MBK Poprad – CBK Košice 52:45 (18:11, 15:13, 11:12, 8:9)

BODY CBK: Krištofová 13, Lukačiková 10, Kašperanová a Nigutová po 5, Sunitrová a Liašenková po 3, Škvareková, Tomajková a Čatlošová po 2.

Naše družstvo nastúpilo v základnej zostave Lukačiková, Kašperanová, Liašenková, Krištofová a Tomajková. Od začiatku sme sa nevedeli dostať do tempa. Skoro vôbec sme nebránili, domáce hráčky prechádzali cez našu obranu ako chceli. Fakt, že aj aj ony mali dosť vychýlenú mušku, zabránil tomu, aby ich náskok po prvej štvrtine nebol ešte výraznejší. Naše podkošové hráčky riešili obranné situácie veľmi zle, keď domáce hráčky okolo nich išli bez prekážky a hocikedy im vytrhli loptu z ruky. Pod našim košom tak dokázali následne trikrát skórovať. Aj v útoku však boli nedôrazné a neúspešné. Ak chceme pomýšľať na úspechy v podobných zápasoch, je bezpodmienečne nutné, aby niektoré naše hráčky nabrali fyzické sily (naozaj potrebujeme mať silnejšie ruky a to sa dá natrénovať aj individuálne…). Druhá štvrtina bola síce vyrovnanejšia, ale nie zásluhou nášho zlepšenia. Práve naopak, chyby v obrane, aj keď sme na nich neustále poukazovali, neprestávali. Súper bránil dôrazne, tvrdo, nekompromisne telom, takže ani naša líderka sa nepresadzovala. Počas prestávky padli aj tvrdšie slová, pretože toto, čo sme dovtedy predviedli, nebol ani zďaleka výkon hodný extraligy. Takto sme nemohli pokračovať. Hoci sa náš výkon v druhej časti zápasu trocha zlepšil, na čom mala zásluhu zmena našej obrany, a ďalšie dve štvrtiny sme dokázali vyhrať, na konečný výsledok to nemalo zásadný vplyv. Prvý polčas rozhodol a dievčatá sa viac-menej porazili samé.

Tréner: Ladislav Janošov