You are currently viewing NOVOROČNÝ TURNAJ – ŠTVRTÝ ZÁPAS

NOVOROČNÝ TURNAJ – ŠTVRTÝ ZÁPAS

Uplakaný tvrdý zápas takmer nedohrali!

KYSAČ (SRB.) – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 22:35 (12:11)

Vo štvrtom zápase na Novoročnom turnaji v Trnave čakala na naše dievčatá (2008, 2009) premiérová medzinárodná konfrontácia. Súperom bol srbský celok z Kysača a na tento duel veru tak skoro nezabudnú.

Srbky zvyknuté na kontaktnú, tvrdú obranu vybehli na naše dievčatá vo veľkom štýle. Rešpekt na našej strane bol očividný. Zbrklé zakončenie sa podpísalo pod fakt, že sme prvý kôš zaznamenali až po polovici prvej štvrtiny. Vyrovnanú prvú štvrtinu sme tesne prehrali, no druhú sme zas tesne vyhrali. To už však viaceré naše dievčatá plakali nielen na palubovke, ale i na lavičke. Niektoré fauly sa totiž ani na basketbalové nepodobali… S pribúdajúcimi minútami sa ich intenzita stupňovala a situácia dospela až do málovídaného stavu, že štyri minúty pred koncom za stavu 22:20 chceli rozhodcovia predčasne ukončiť zápas! Dôvod bol vraj ten, že dievčatá sa bijú… Automaticky vyvstáva otázka, prečo svojou benevolenciou dovolili dospieť zápas až do tohto štádia.

Treba zdôrazniť, že družstvo z Kysača malo výnimku a hralo podľa srbských pravidiel. To znamená, že tri hráčky tímu mohli odohrať celý zápas. A hoci mali pomerne široký káder, dievčatá takmer nestriedali a celý duel odtiahli tie najlepšie. To malo za následok, že ku koncu zápasu im ubúdali sily, nestíhali a viac faulovali, neraz i úmyselne. Na takejto úrovni sme sa ešte nestretli s tým, aby dve hráčky súpera museli predčasne striedať pre päť osobných chýb!

Po dlhšej diskusii, keď sa nehralo, nakoniec zvíťazil zdravý rozum a tréneri oboch celkov sa jednoznačne rozhodli, že zápas dohrajú. Zostávajúcu pasáž hry sme súpera sfúkli v pomere 15:0. Keby sme takto presne zakončovali od začiatku zápasu, k žiadnemu nerváku by ani nedošlo. Pre naše dievčatá to bola nepochybne veľmi cenná skúsenosť. A za odmenu ich čakala odmena – návšteva McDonald´s.

V nedeľu ich zasa o 9.00 hod. čaká ešte náročnejší súboj. V stretnutí s domácou Trnavou 08 sa rozhodne o víťazovi turnaja. Oba tímy totiž v doterajších štyroch zápasoch neprehrali.

BODY CBK: Emmka Daňková 11/4, Sofi Korytková 8, Viki Pulíková Hrehová 8, Tamarka Juhászová 6, Saška Ruščáková 2. TH: 7/4 – 10/4.