You are currently viewing Nevídaný obrat umocnil nervák v koncovke

Nevídaný obrat umocnil nervák v koncovke

• Post author:

Novú sezónu odštartovala aj kategória 2007. Pravda, ide o kolektív 2008-čiek doplnený o tri hráčky. Gro tohto tímu však tvoria 2009-ky a spočiatku to proti Popradčankám aj bolo vidieť. Výšková prevaha i herná vyzretosť bola na strane hostí. Akú bojovnosť však ukázali naše dievčatá, to sa len tak nevidí.

V prvom zápase sme síce vyhrali prvú štvrtinu, no v druhej nastúpila v hosťujúcom drese hráčka s 33-kou na chrbte, ktorú naše malé dievčatá nedokázali ubrániť a skôr išlo o to, čo najmenej inkasovať. Druhá štvrtina rozhodla o zápase. Potom už naši tréneri trochu preskupili rady, Ema Daňková sa presunula do druhej päťky, aby hrala na najlepšiu Popradčanku a hrozivé skóre už prestalo narastať. Prehra o 23 bodov však kopírovala stav na ihrisku.

Kto si myslel, že druhý duel vyznie z nášho pohľadu ešte horšie, lebo naše hráčky už fyzicky nebudú stíhať za Popradčankami, ten sa poriadne mýlil. Žlto-čierne síce prehrali úvodné dve štvrtiny a do druhého polčasu vstupovali s 8-bodovým mankom, no zázračne vstali z popola. Po tretej štvrtine sme náskok stiahli o dva body. Vo štvrtej však nastala bojová explózia Emmky Daňkovej. Strelila všetkých 15 bodov CBK! Pritom necelé tri minúty pred koncom svietil na tabuli stav 29:38. Potom si zranila koleno popradská 33-ka a nastal šialený finiš hráčok CBK. Nezlomná bojovnosť nepoznala hranice a nervák postavil na nohy i rodičov CBK. Do konca stretnutia chýbalo 30 sekúnd a stav bol 37:38. Tréner Dirga zavelil Emmke: „Zoberieš loptu a dáš víťazný kôš.“ A čo povie tréner, to sa musí splniť. Emmka zobrala loptu a unikala po svoj obľúbenej ľavej strane. Dvojtak a… Nič. Od obruče sa lopta odrazila mimo koša. Emmka si loptu doskočila, hoci pri nej bola o dve hlavy vyššia Popradčanka. Z rovnakého miesta druhý pokus o dosku a… Znova nič. Obruč a lopta mimo. Opäť víťazný doskok s tou istou Popradčankou a tretí pokus z toho istého miesta. To už rodičov oblievali mrákoty. Lopta sa nakoniec zatrepotala v koši. Emmkina 10-bodová šnúra otočila priebeh stretnutia. Vypukla obrovská eufória, no do konca zápasu zostávalo desať sekúnd. Súperky sme však nepustili ani k zakončeniu. Iba jediný raz sme viedli v druhom zápase, no práve v najvhodnejší okamih. Bravóóó, dievčatá!

PRVÝ ZÁPAS:

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – POPRAD 30:53 (14:31)

BODY CBK: Emmka Daňková 10/4, Tamarka Mantičová 6/4, Tamarka Juhászová 6/2, Elka Bačenková 4, Sofi Túrocziová 2, Barborka Bednárová 2.

ŠTVRTINY: 10:7, 4:24, 2:11, 14:11.

DRUHÝ ZÁPAS:

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – POPRAD 39:38 (16:24)

BODY CBK: Emmka Daňková 18/2, Elka Bačenková 7/1, Tamarka Juhászová 6, Elka Petrová 4, Tamarka Mantičová 2, Viki Puliková-Hrehová 2.

ŠTVRTINY: 7:14, 9:10, 8:6, 15:8.

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „V prvom zápase rozhodla druhá štvrtina, v ktorej výrazne dominovala hosťujúca 33-ka, Kraľovala pod oboma košmi a nik ju nevedel ubrániť. V druhom polčase to už bolo trochu iné, lebo ju bránila Emmka Daňková. V druhom súboji sme už mali lepší prehľad o hráčkach súpera. Hlavne dievčatá neskutočne bojovali, dali do hry srdiečko a nakoniec sme sa mohli radovať. Mali sme i šťastie v nešťastí, lebo, keby sa v závere nezranila najlepšia hráčka Popradu, zápas by bol iný. A záver? Emmka dostala jasný rozkaz: dať posledný kôš, aby sme vyhrali o bod. Splnila ho do bodky. Šponovala síce nervy všetkých, lebo kôš dala až na tretí pokus, ale aspoň natiahla čas, aby súperky nemali čas na zakončenie. Všetky dievčatá zahrali fantasticky.“