You are currently viewing Nervák s víťaznou koncovkou

Nervák s víťaznou koncovkou

  • Post author:

Otváracím súbojom proti Starej Ľubovni vstúpili do ligovej súťaže i naše najmladšie dievčatá v kategórie mladšie mini. Vo vyrovnanom zápase sme nakoniec skóre zápasu preklopili na svoju stranu v posledných desiatkach sekúnd.

Stará Ľubovňa nastúpila v základnej päťke s dvoma najlepšími hráčkami – Duháňavou (č. 16) a Havranovou (č. 33). Obe potvrdili svoje kvality, keď v prvej a tretej štvrtine zaznamenali všetky body Starej Ľubovne – Duháňová 21/1, Havranová 12! Naše dievčatá v prvej päťke statočne odolávali. Škoda, že sa na konci prvej štvrtiny zranila Karinka Orbanová. To, čo sme v prvej štvrtine stratili, to sme dobehli v druhej štvrtine. Podobný scenár platil i v druhom polčase pre tretiu a štvrtú štvrtinu. Pravda, v poslednej časti hry sme dlho nedokázali sťahovať 10-bodové manko po tretej štvrtine. V poslednej minúte bolo skóre 40:40. Potom Viki Puliková Hrehová a Tamarka Juhászová definitívne zlomili duel v náš prospech a zaknihovali sme si cenné víťazstvo.

 

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – STARÁ ĽUBOVŇA 44:40 (21:19)

BODY CBK: Viki Pulíková Hrehová 11/1, Saška Ruščáková 10/2, Tamarka Juhászová 8, Tamarka Mantičová 6, Laura Mazáková 4, Karinka Orbanová 4, Eli Petrová 1/1. TH: 14/4 – 10/2. ŠTVRTINY: 8:17, 13:2, 4:16, 19:5.

 

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „Keďže sme domáce družstvo, museli sme ako prvé postaviť svoju päťku. Trénerka Starej Ľubovne postavila do prvej päťky svoje dve najlepšie hráčky. Súper prakticky od začiatku viedol, lebo nemal kto brániť Duháňovú. Pre Alex Czákovú to bol len druhý ostrý zápas v kariére a nevedela sa tak rýchlo zorientovať pri jej bránení. Súperkam vychádzali rýchle protiútoky. Loptu ihneď posielali dopredu, na čom som upozorňovala dievčatá. Zabrala nám druhá päťka, čo som aj očakávala. Zahrala pekne, kolektívne, takže som bola spokojná so všetkými hráčkami. V tretej štvrtine som vymenila obranu a na Duhoňovú išla hrať Veronika Želinská. Tá jej bránenie zvládla celkom dobre. Hoci sa najlepšia hráčka Ľubovne presadila v zakončení, Veronika jej zabránila pri viacerých pokusoch. Záver zápasu nám vyšiel lepšie vďaka tomu, že v druhej päťke za nás hrali dievčatá, ktoré už majú  čo-to odohrané a psychicky zvládli koncovku lepšie.