You are currently viewing NEDEĽA, STARÁ TURÁ – 3. ZÁPAS (2008)  – Skvelé dievčatá siahali po víťazstve

NEDEĽA, STARÁ TURÁ – 3. ZÁPAS (2008) – Skvelé dievčatá siahali po víťazstve

Skvelé dievčatá siahali po víťazstve

Takmer sme si zaknihovali víťazné double. Veľa nechýbalo, aby 2008-ky napodobnili skúsenejšie 2004-ky. Vyvrcholenie turnaja v Starej Turej (2008) však nakoniec dopadlo podľa prognóz. Nitranky mali najkvalitnejší káder a nakoniec to potvrdili v záverečnej štvrtine.

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – NITRA 25:33 (9:17)

Naše dievčatá si zaslúžia absolutórium. Od začiatku držali krok s urastenejšími súperkami. Žiarila najmä Emmka Daňková, ktorá v deň zápasu oslavovala okrúhle 10. narodeniny. V tretej štvrtine zavelila k šokujúcemu obratu. Po nej sme viedli dokonca o štyri body (23:19)! V poslednom dejstve sme sme bojovali, ale v koncovke sme už nemali šťastie a v posledných sekundách zápasu súper odskočil na rozdiel 8 bodov. Hoci boli i slzičky, dievčatá sa zaslúžia obrovskú pochvalu za veľkú bojovnosť a ešte väčšie srdiečko.

BODY CBK: Emmka Daňková 12/2, Viki Očenášová 4, Tamarka Mantičová 4, Eli Petrová 2, Viki Pulíková Hrehová 2, Sofi Túrocziová 1/1 .ŠTVRTINY: 5:10, 4:7, 14:2, 2:14. TH: 9/3 – 23/9.

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „Som maximálne spokojná. Musím pochváliť Lauru, ktorá dodržiavala pokyny. Chcela by so vyzdvihnúť jednu akciu a Emmky a Viki Očenášovej, kde použili rozum a ukázali akciu turnaja. Všetky zápasy na turnaji boli vyrovnané. Turnaj nám ukázal všetky nedostatky a musíme sa ešte veľmi zlepšovať. Som veľmi pyšná na všetky dievčatá.“