You are currently viewing NEDEĽA, STARÁ TURÁ – 3. ZÁPAS (2004) – Víťazné vyvrcholenie proti úradujúcim šampiónkam!

NEDEĽA, STARÁ TURÁ – 3. ZÁPAS (2004) – Víťazné vyvrcholenie proti úradujúcim šampiónkam!

  • Post author:

Vyvrcholenie turnaja v Starej Turej (2004) sme zvládli na jednotku, keď sme zdolali úradujúce majsterky Slovenska z Trnavy o 12 bodov.

 

TRNAVA – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 52:64 (18:36)

Trnavčanky nastúpili na stretnutie iba s 8 hráčkami a od začiatku sa stretnutie viedlo v našej réžii. Rýchlo sme sa ujali vedenia a náskok sme utešene zveľaďovali celý prvý polčas. Dobrá obrana a vysoká úspešnosť v zakončení znamenala, že sme polčas viedli o 18 bodov. Tretiu štvrtinu sme však začali katastrofálne. Trnavčanky šnúrou desiatich bodov za 150 sekúnd znížili na 28:36. Po oddychovom čase sa však naše dievčatá prebrali a hoci náskok padol i na rozdiel 5 bodov, dva koše v závere štvrtiny upokojili naše rady, takže v poslednej štvrtine sme už bez problémov kráčali za víťazstvom i celkovým prvenstvom na turnaji. Za zmienku stojí, že v zápase padlo až 10 trojok!

 

BODY CBK: Tesy 19/2 (3 trojky), Martinka Mal. 10/2 (2 trojky), Radka 8, Lucia 6, Kvetka 6/2, Janči 4, Laura 3/1,  Ňuňu 2, Saška 2, Naty Tom. 2, Tamarka 2. TROJKY: 5:5, TH: 18/12 – 9/7. ŠTVRTINY: 9:17, 9:19, 20:17, 14:17.

 

VLADIMÍRA DAŇKOVÁ (trénerka CBK): „Trnava nebola kompletná, lebo jej chýbali hráčky 2005, ktoré odišli na prvý ligový zápas. Do zápasu sme vstúpili dobre. Prvý polčas som bola spokojná s predvedenou hrou a obranou. Začiatok druhého polčasu nám však vôbec nevyšiel. Nastal výpadok a rýchlo sme prišli o náskok. Dievčatá si musia uvedomiť, že si nemôžu dovoliť takéto výpadky. Našťastie sa nám podarilo vrátiť sa do hry získaním lôpt a doskokmi. Čo sa týka ofenzívy, tak až na pár statických útokov som bola spokojná. V obrane stále zlyhávame na výpomoci zo slabej strany. Veľmi som spokojná s celým turnajom, odohrali sme kvalitné, vyrovnané zápasy, čo je v tomto období pre nás veľké plus. Dievčatá chcem pochváliť za veľkú bojovnosť, plnili taktické pokyny. A samozrejme teší aj samotné víťazstvo na turnaji. Z psychologického hľadiska je dôležité, že zdolali majsterky Slovenska v tejto vekovej kategórii.“