You are currently viewing Naty Tomajková laureátkou ŠOK 2022!

Naty Tomajková laureátkou ŠOK 2022!

  • Post author:

 

Keď sme v nedávnom obšírnejšom rozhovore s prezidentkou klubu Vladimírou Daňkovou bilancovali uplynulý kalendárny rok 2022, spomenula viaceré zmeny, ktoré vynovili a vylepšili fungovanie samotného klubu. Noviniek bolo až-až, no jednu si šéfka klubu tajnostkársky nechala pre seba a nechcela ju prezradiť, kým to nebude definitívne.

V pondelok už s novinkou mohla smelo vyrukovať. Každoročná obľúbená anketa Športová osobnosť Košíc (ŠOK) napíše už svoju 14. kapitolu a po prvý raz v nej bude mať zastúpenie i náš klub!

„Veľmi sa tešíme, že Naty Tomajková bude laureátkou ankety v kategórii Nádej. Týmto ocenením zviditeľní nielen seba, ale i náš klub a všeobecne basketbal v meste. Naozaj sme veľmi vytešení z tohto ocenenia. Jej nominácia v ankete ŠOK 2022 vyšperkovala veľmi úspešný rok 2022. Je to dodatočná zlatá bodka za vydareným rokom,” povedala Vladimíra Daňková, ktorá po spomínanom rozhovore začiatkom roka musela čeliť telefonátom. „Viacerí ma lámali a vyzvedali, akú novinku ešte skrývam v talóne, ktorá zviditeľní náš klub. Statočne som mlčala a nič neprezradila, kým sme nemali istotu. Teraz sa to už môžu dozvedieť, lebo nominácie sú už vonku,” usmiala šéfka CBK.

Slávnostný galavečer ŠOK 2022 sa uskutoční v hoteli DoubleTree by Hilton 3. marca o 19. hodine. Nominácie ocenených sú každoročne v kompetencii Košickej športovej akadémie, zostavenej zo športových novinárov a organizátorov ankety, no priestor dostávajú i návrhy odbornej verejnosti reprezentujúcej športové dianie v Košiciach.

Projekt spoločnosti Progress Promotion Košice má stabilné kategórie – Top 10 (aktívni športovci, ktorí sú z Košíc, alebo reprezentujú košický klub, pričom práve z tejto kategórie vzíde Absolútny víťaz ŠOK), Legenda, Nádej, Masters, Športový kolektív, Hendikepovaný športovec.

Organizátori zatiaľ prezradili laureátov v dvoch kategóriách. Z legiend ocenia futbalistu Jozefa Bombu (in memoriam), vodného slalomára Rudolfa Forraia, športového strelca Alexandra Prokoppa (in memoriam) a Juraja Skálu (plávanie).

(https://sportovaosobnost.sk/2022_legenda.html)

Oveľa viac nás zaujíma kategória Nádej. Sú v nej traja laureáti podľa abecedného poradia – Adrián Eliáš (vodné lyžovanie), Christián Tamáš (kickbox) a naša Natália Tomajková.

(https://sportovaosobnost.sk/2022_nadej.html)