You are currently viewing Najmladšia päťka na šampionáte zatienila prehru

Najmladšia päťka na šampionáte zatienila prehru

• Post author:

Duel s jedným z dvoch hlavných ašpirantov na titul nebol z pohľadu našich ambícií kľúčový. Šamoríčanky porazili vo svojom prvom zápase Ivanku pri Dunaji s prehľadom, keď už v druhej štvrtine bol rozdiel 50-bodový (53:3) a skóre sa prestalo rátať. Šamorín nakoniec aj proti nášmu celku štyri minúty pred koncom upravil skóre na rozdiel 50 bodov, no z iného dôvodu.

ŠAMORÍN – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 73:23 (45:19)

Naša trénerka vymenila päťky a zápas začala s druhou. Dievčatá bojovali, ale Šamoríčanky boli rýchlejšie, agresívnejšie a dominovali pod oboma košmi. V druhej štvrtine sa síce hra vyrovnala, no k žiadnej dráme sa neschyľovalo. Aj preto pred začiatkom štvrtej štvrtiny trénerky postavili zbrusu novú päťku – k skúsenej Emmke Daňkovej (2008) a Tamarke Juhászovej (2009) postavili tri „stožiare“ – Dianku Bednárovú (2012), Leonie Kováčik (2013) a Stellku Sýkorovú (2013). Suverénne najmladšia päťka na šampionáte si už pri nástupe vyslúžila obrovské ovácie nielen rodičov CBK, ale i fanúšikov Šamorína. Naše maličké ukážkovo prepínali z útoku do obrany a opačne, pričom trenírky za nimi plápolali jedna radosť. Nadšenie a zápal z toho, že si zahrajú na majstrovstvách Slovenska a nadýchajú sa atmosféry bolo obrovské. Že nakoniec sa skóre zaseklo a výsledok sa nerátal, nebolo v tomto prípade podstatné.

BODY CBK: Emmka Daňková 10/2, Saška Ruščáková 4, Viki Hrehová Pulíková 3/1, Eli Petrová 3/1, Tamarka Mantičová 1/1, Sofi Túrocziová 2. TH: 7/5 – 13/5. ŠTVRTINY: 23:4, 22:15, 18:2, 12:2.

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „Vedeli sme, že na Šamorín nemáme a nemôžeme ho zdolať. Chceli sme však vidieť, ako sme na tom. Prvý polčas odohrali naše dievčatá zo základu a dokázali im dať 19 bodov. Z tohto pohľadu som v prvom polčase bola veľmi spokojná s dievčatami. Bolo vidieť rozdiel v rýchlosti oboch celkov. Veľký problém nám robil návrat do obrany. Keďže sme vedeli, že v zápase nám o nič nejde, dali sme možnosť zahrať všetkým dievčatám. Dokonca i tým najmenším, nech okúsia eufóriu zo zápasu na majstrovstvách Slovenska. Bojovali a to je základ. Myslím si, že všetkých potešili.“