You are currently viewing Na takej škole radosť trénovať

Na takej škole radosť trénovať

  • Post author:

Sústredenie našich dievčat v Liptovskej Osade pokračuje vo výbornom rytme. Dievčatá trénujú ostošesť a bez problémov zvládajú aj tri tréningy denne. A nielen najstaršie. Trojfázový tréning už raz zažili aj malé „žubrienky“. Tréneri im denne pripravujú pestrý program a podľa únavy ordinujú jednotky. „Dnes mali poriadnu zaberačku. Ani sa nečudujem, že sa ozývajú ´svalovice´. Teda, až na Martinku Maliarovú. Tá jediná sa nesťažuje,“ podotkla trénerka Vlaďa.

Staršie 2005-ky sme popoludní zastihli v lone prírody. Znie to síce poeticky, no dievčatá sa rozhodne nenadchýnali krásnou prírodou Liptova. Na programe boli najprv krátke šprinty do kopca. A keďže ich zvládli perfektne, za „odmenu“  dostali aj oveľa brutálnejší šprint do riadneho kopca na 100 m. Ešte sa licitovalo, či bude jedna stovka alebo dve, no tréneri sa nakoniec zľutovali nad dievčatami a ostalo pri jednej. Tréner Miro ju odkrokoval a hore stopoval čas. Hranica bola 25 sekúnd. A kočky neponechali nič na náhodu. Všetky sa v pohode vmestili do limitu. Najrýchlejšia bola Tamarka Kostíková za 19 sekúnd. „Porazila dokonca aj Radku Nigutovú a to už je čo povedať,“ netajila príjemné prekvapenie trénerka Vlaďa.

Maličké medzitým absolvovali tréning v telocvični. Nacvičovali celkom náročné systémy a zvládli ich. „Musím ich pochváliť. Sama som zostala prekvapená, že im to tak išlo,“ pochválila svoje malé zverenkyne trénerka Mima.

Inak, podmienky na tréning si všetci tréneri nevedia vynachváliť – blízkosť kopcov, výborná telocvičňa, ihrisko s oválom vedľa školy, izby dievčat na jednej chodbe, skvelá domáca strava v jedálni. Tak takúto školu môžeme v Košiciach len závidieť. „Aj preto tu chodia na sústredenie mládežnícke slovenské reprezentácie v basketbale. Ubytovacie kapacity majú vykryté počas celého roka,“ vyzdvihol základnú školu v obci medzi čarokrásnymi kopcami tréner Miro. Dievčatá si navyše chodia vyplávať únavu do neďalekého zariadenia vodného sveta a wellness Gothal. Jednoducho, radosť trénovať.