You are currently viewing Na Spiši jasné víťazstvá

Na Spiši jasné víťazstvá

Dievčatá kategórie 2007 odohrali v sobotu prvý dvojzápas play-off v Krompachoch. Žlto-čiernym sa darilo a vyhrali oba súboje.

V prvom zápase sa rozhodlo už po prvej štvrtine, ktorá bola jasne v náš prospech. Dievčatá začali výborne, hrali to, čo si s trénerkou povedali. Druhá päťka sa ťažšie presadzovala cez domáce hráčky, ktoré mali výškovú prevahu a viac-menej vykrývali priestor pod košom. So svojimi dlhými rukami zachytávali prihrávky. Po zmene strán sa situácia zopakovala prvá päťka znova zabrala a stretnutie sme tak mohli dohrávať  v pohode, bez väčších problémov.

V druhom zápase trénerka Miroslava Sýkorová vymenila päťky. Proti prvej päťke domácich, ktorá v prvom súboji inkasovala v oboch štvrtinách po 21 bodov, postavila našu druhú päťku. Košičanky úvodnú časť hry prehrali 4:8. Stretnutie tak dostalo iný, trochu nervóznejší náboj. Trénerka musela zvýšiť hlas. Do ďalších dvoch štvrtín však nastúpila naša prvá päťka a zápas sa vrátil do starých koľají. Túto časť hry sme vyhrali 40:6. Poslednú štvrtinu síce o bod vyhrali domáce, no na naše presvedčivé víťazstvo to nemalo žiaden vplyv.

KROMPACHY – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 15:52 (4:24)

BODY CBK: Emmka Daňková 21/2, Eli Petrová 8, Miška Zahoranská 6, Tamarka Mantičová 5/1, Ella Bačenková 4, Saška Ruščáková 3/1, Viki Očenášová 3/1, Barborka Bednárová 2. TH: 8/3 – 10/5. ŠTVRTINY: 1:21, 3:3, 8:21, 3:7.

KROMPACHY – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 22:51 (14:18)

BODY CBK: Emmka Daňková 16/2, Ella Bačenková 13/1, Eli Petrová 5/1, Saška Ruščáková 4, Barborka Bednárová 4, Miška Zahoranská 2, Tamarka Mantičová 2, Viki Očenášová 2, Kajka Štipková 2/2, Laura Mazáková 1/1. TH: 6/2 – 22/7. ŠTVRTINY: 8:4, 6:14, 0:26, 8:7.

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „Do Krompách sme cestovali s tým, aby priestor dostali všetky hráčky. Veľmi som bola spokojná s hrou prvej päťky. Druhá päťka nezačala zle, no dievčatá veľmi veľa driblovali, čo sa mi vôbec nepáčilo. Zarážalo ma, že dievčatá si niekedy nedali povedať a aj 3-4-krát urobili tú istú hlúposť. Hoci som ich na to upozorňovala, naďalej si robili po svojom. V minulom zápase som pochválila druhú päťku a zrejme to niektorým dievčatám uškodilo. Zrazu prestali hrať tímovo a v druhom zápase hrali každá na seba. Absolútne medzi nimi nefungovala žiadna spolupráca. Pritom týždeň pred tým nám ukázali, že to vedia. Neprekáža mi, že neprejde prihrávka, hoci sa dievčatá vidia, že nedajú kôš, hoci si vypracujú pozíciu. Tieto veci nepovažujem za chybu pri ich ročníku narodenia, pri ich výške a technickej zdatnosti, ktorú zatiaľ majú. Veľmi sa mi však nepáčilo, že som zobrala oddychový čas, podrobne som im vysvetlila čo majú robiť, no dievčatá ma totálne odignorovali a ďalej si robili na palubovke po svojom. V tímovom športe sa také niečo nemôže stať a je to neakceptovateľné. Všetky hráčky majú svoje úlohy a pozície v tíme. Toto mi v druhej päťke chýbalo. Iba Viki Hrehová Pulíková a sem-tam Barborka Bednárová rešpektovali moje pokyny. Musíme to zmeniť, na majstrovstvách Slovenska k niečomu podobnému nemôže dôjsť. Príjemne ma prekvapili Miška Záhoranská i Laura Mazáková.“