You are currently viewing M SR – Spanilý druhý piatkový krok

M SR – Spanilý druhý piatkový krok

CBK Košice – BK AŠK Slávia Trnava 78:15 (58:8). Štvrtiny: 36:5, 22:2, 12:0, 8:7.

Domáce dievčatá zvládli na slovenskom šampionáte mladších minibasketbalistiek aj druhé piatkové stretnutie. A treba jedných dychom dodať, že bravúrne! Trnavské hráčky zdolali 78:15.

Zverenkyniam Vladimíry Daňkovej znova vyšiel excelentne úvod stretnutia. Už po 48. sekundách si trnavská lavička vybrala oddychový čas, keď dievčatá CBK viedli 8:0! Žlto-čierne však tento time out nepribrzdil ani náhodou. Vo veľkom štýle pokračovali celú prvú štvrtinu, ktorú vyhrali 36:5. Len pre zaujímavosť, v niektorých stretnutiach víťazné celky nezaznamenali toľko bodov za celý zápas… Jasná prevaha pod oboma košmi pokračovala i naďalej a vyvrcholila v tretej štvrtine, keď Košičanky nedovolili uhrať súperkam ani bod! V záverečnej štvrtine znova dostali možnosť aj hráčky z lavičky, takže Trnavčanky kozmeticky zmiernili vysokú prehru. Strelecky znovu zahviezdila kapitánka Tesi Daňková, ktorá zaznamenala štvrtinu bodov CBK.

Pekným momentom na záver bola spoločná ďakovačka oboch tímov so svojimi priaznivcami, ktoré povzbudzovali oba tímy až do posledných sekúnd.

Body CBK: Tesi Daňková 20, Janka Pavlíková 14, Maťka Maliarová 10, Kvetka Bačová 8, Radka Nigutová 8, Tami Kostíková 6, Ninka Dzurová 6, Laura Mrázová 4, Ľubka Trusová 2.