You are currently viewing MLADŠIE MINI U11: Napriek prehrám dievčatá veľmi milo prekvapili

MLADŠIE MINI U11: Napriek prehrám dievčatá veľmi milo prekvapili

  • Post author:

Novú sezónu odštartovala aj naša najmladšia kategória do 11 rokov (2012 a mladšie). Hneď na úvod privítali dievčatá CBK v mestskom derby Young Angels Košice.

Napriek tomu, že proti favoritovi nestačili a dvakrát mu podľahli, zanechali na palubovke dobrý dojem. Ešte vlani v mikrolige prehrávali s Angels aj o 50 bodov. V družstve však odvtedy nastal viditeľný progres a napriek tomu, že trénerkám chýbali dve hráčky základnej zostavy, súperkám celkom pekne vzdorovali. Treba si uvedomiť, že sme mali výrazne mladší kolektív, ktorého čas ešte len príde. Na našej strane totiž hrali iba tri „dvanástky” (jedna iba teraz začala s tréningom a v druhom zápase nenastúpila), ďalšie boli „trinástky” a „štrnástky”. Naopak, hosťujúci tím mal až na jednu „trinástku” kompletný celok „dvanástok.”

Mladšie dievčatká sa skvele včlenili do tímu, všetky bojovali najlepšie ako vedeli. Ukázalo sa, že najväčším hendikepom CBK je úzka lavička. Chcelo by to viac dievčat v tíme a tým pádom i ich väčšiu rotáciu počas zápasov, lebo súper ich doslova ubehal. Veľkým pozitívom a aj prísľubom do ďalších zápasov bol prvý polčas prvého stretnutia, ktoré dievčatá vyhrali 15:3.

 

MLADŠIE MINI U11:

CBK KOŠICE – YOUNG ANGELS KOŠICE 19:33 (15:3) a 22:47 (6:24)

 

TATIANA ŠPILÁROVÁ (trénerka CBK): „Odohrali sme dvojzápas proti najlepšiemu družstvu v našej skupine. Nastúpili sme iba s dvoma hráčkami ročníka narodenia 2012, ostatné boli mladšie. Dievčatá nás veľmi milo prekvapili svojou bojovnosťou, húževnatosťou a dobrou obranou. Zápasy sme síce prehrali, ale pre nás vyznievajú oba duely fantasticky. Napriek tomu, že za nás hrali o dva roky mladšie dievčatá a o hlavu nižšie, odohrali celkovom vyrovnané stretnutia. Z našej strany naozaj maximálna spokojnosť a veľký prísľub do budúcnosti. Musíme pochváliť všetky dievčatká.”