You are currently viewing Mladšie mini opäť víťazne

Mladšie mini opäť víťazne

Naše dievčatá kategórie mladšie mini (2008 a mladšie) odohrali svoje tretie majstrovské stretnutie. Po víťazstvách nad Young Angels Košice Blue a Bardejovom sa cez víkend predstavili v Poprade, odkiaľ si priviezli ďalší triumf.

BAM POPRAD – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 10:46 (2:27)

Po rozháranom úvode sa naše dievčatá postupne dostali do zápasu a začali pribúdať aj koše. Vďaka výbornej obrane, zaznamenali domáce prvý kôš až v druhej štvrtine, čo bol zároveň ich jediný v prvom polčase. Po zmene strán už nebola taká dominancia našich dievčat. Aj preto, že pozahadzovali niekoľko ľahkých lôpt v zakončení. Príležitosť dostali aj ostatné hráčky z lavičky. Výborný zápas odohrala Tamarka Mantičovátž. Oveľa väčšia dráma sa zrodila v zápasoch 3×3, ktoré sa skončili nerozhodne a tak nasledovala predĺženie v extra nadstavenej päťminútovke, ktorú sme zvládli na jednotku.

BODY CBK: Tamarka Mantičová 14/2, Emmka Daňková 12, Eli Petrová 6, Viki Hrehorová Pulíková 6, Tamarka Juhászová 4, Viki Očenášová 2, Sofi Túrocziová 2.

ŠTVRTINY: 0:14, 2:13, 4:10, 4:9.

TH: 0/0 – 8/2

MIROSLAV DIRGA (tréner CBK): „Čakali sme takýto priebeh zápasu. Spokojný som s dievčatami, lebo niektoré už začínajú hrať systém hoď a bež. Vidieť, že niektoré ešte v tom nie sú doma, ale už to začínajú chápať. Veľmi slušne hrali dievčatá v obrane, lebo dostali iba 10 bodov. Bojovnosť bola príkladná, som spokojný.“