You are currently viewing MLADÉ ŽENY U23: Omladený a oklieštený káder siahal na jedno víťazstvo

MLADÉ ŽENY U23: Omladený a oklieštený káder siahal na jedno víťazstvo

Perný víkend mali nielen naše extraligové ženy, ktoré v sobotu a v nedeľu odohrali stretnutia proti favorizovaným tímom Slávia Banská Bystrica a MBK Ružomberok, ale nemenej náročné to mali aj naše mladé ženy do 23 rokov. Hoci výstižnejšie by bolo: naše juniorky, kadetky a staršie žiačky, lebo vekovo spadajú do týchto kategórií. V sobotu i v nedeľu ich totiž čakali ťažké súboje s rovnakými súpermi.

SLÁVIA ŠKP BANSKÁ BYSTRICA U23 – CBK KOŠICE U23 63:54 (32:34)

NAJVIAC BODOV SLÁVIE: Podhradská 28.

CBK: Bačová 22, Záhornacká 11, Sunitrová 6, Korytková 5, Daňková 4, Spišáková 3, Kostíková 3, Repková, Szabóová.

ŠTVRTINY: 14:16, 18:18, 9:13, 22:7.

MBK RUŽOMBEROK U19 – CBK KOŠICE U23 80:41 (48:15)

NAJVIAC BODOV MBK: Michaličková 20.

CBK: Bačová 12, Zahornacká 11, Dzurová 7, Repková 7, Sunitrová 4, Korytková, Spišáková, Daňková, Szabóová.

ŠTVRTINY: 22:3, 26:12, 15:16, 17:10.

Tým, že sa zápasy extraligistiek prelínali so stretnutiami mladých žien U23 a junioriek U19, žlto-čierne do 23 rokov tak pod Urpínom nastúpili v riadne oklieštenej zostave, ktorej jednu polovicu tvorili jedna 16-ročná hráčka (Spišáková) a tri 15-ročné osmičky (Daňková, Korytková, Szabóová). „Na prvý zápas som mala k dispozícii len deväť hráčok, pričom z extraligového tímu nastúpila iba Zuzka Záhornacká, Barča Sunitrová, Tamarka Kostíková a Kvetka Bačová, ktorá mesiac netrénovala. Napriek tomu sme 35 minút viedli. Následne sa však vyfaulovali Zuzka Záhornacká s Barčou Sunitrovou. V podstate sa zápas zlomil a prehrali sme ho,” povedala šéfka CBK Vladimíra Daňková, ktorá je zároveň i trénerkou tímou do 23 rokov. Nášmu tímu robila najväčšie problémy domáca extraligová hráčka Tamara Podhradská, ktorá zaznamenala takmer polovicu bodov Slávie. Na druhý deň nastúpila proti CBK znova, tentoraz v extralige, a pridala 14 bodov. „Na to, v akej zostave sme nastúpili, tak až do vyfaulovania našich hráčok sme hrali veľmi dobrý basketbal. Dievčatá musím naozaj pochváliť.” Iba dodáme, že Sofi Korytková zaznamenala svojich prvých päť bodov v tejto kategórii.

Hoci trénerka mala k dispozícii deväť hráčok, nakoniec dohrávala doslova s torzom tímu. Dve sa vyfaulovali a Saška Spišáková mala teploty, takže do stretnutia zasiahla len na krátky čas. Výprava sa po zápase presunula do Liptovskej Osady, kde dievčatá prespali a na druhý deň ich čakal duel v Ružomberku. Saška Spišáková sa už síce cítila lepšie, no v noci zvracala Tamarka Kostíková, takže do druhého zápasu nezasiahla. „Našťastie sa k nám pridala Ninka Dzurová, ktorá nemohla prísť na sobotňajší súboj. Prvý polčas bol z našej strany katastrofálny. Keď dievčatá zbadali zostavu Ružomberka, tak sa podľa mňa zľakli. Za domácich nastúpili 3-4 extraligové hráčky. Takže, ešte sme ani nenastúpili a už sme prehrávali o 10 bodov…” V druhom polčase sa naše dievčatá trochu upokojili. Trénerka Daňková dievčatá povzbudzovala a vravela im nech nesledujú skóre, ale nech hrajú svoju hru. Najmä tie najmladšie mali pochopiteľne až prílišný rešpekt. V druhom polčase sa už naša hra trochu začala podobať na basketbal, no víkendovým komplikáciám nebol koniec. „Zranila sa nám Barča Sunitrová. Bola už s členkom na vyšetrení a vyzerá to na dlhšiu absenciu,” dodala Vladimíra Daňková, podľa ktorej dievčatá stratili veľa lôpt a mali málo útočných doskokov, čo sa zasa dá chápať pri tomto víkendovom zložení tímu a pri toľkých zdravotných patáliách. Nehovoriac, že víkendové zápasy sme odohrali prakticky bez klasických podkošových hráčok. Pre mladé dievčatá to bola veľká škola basketbalu, lebo vo svojej kategórií nezažívajú taký rýchly a tvrdý basketbal.