You are currently viewing MLADÉ ŽENY U23: Kyra sa strelecky utrhla. A šestky? Tesať do kameňa…

MLADÉ ŽENY U23: Kyra sa strelecky utrhla. A šestky? Tesať do kameňa…

Dievčatá CBK dosiahli skvelé víťazstvo v derby proti Young Angels. Lídrovi súťaže pripravili iba druhú prehru v súťaži a revanšovali sa tak za domácu prehru 62:66 s týmto súperom. Ako v prvom súboji, tak i teraz nám nevyšla prvá štvrtina a po prvom polčase sme prehrávali, no tentoraz sme mali oveľa menšiu stratu pred druhou polovicou stretnutia a v lepšom druhom polčase sme zvrátili duel vo svoj prospech. Skvele sa strelecky darilo Liašenkovej a zavážili i premenené trestné hody. Už dávno si nepamätáme 80-percentnú úspešnosť šestiek! Číslo hodné vytesania do kameňa. Stojí za zmienku ešte jednen zaujímavý ukazovateľ. V nedávnom extraligovom zápase sme podľahli Young Angels 73:78. Teraz sme takmer totožného súpera (oproti extraligovému zápasu nenastúpili Plavnická, Rebejová, Holomaniová, ktoré nám dali spolu 11 bodov) zdolali o 7 bodov, hoci v našom tíme z pochopiteľných dôvodov absentovali Krištofová, Kašperanová, Mončeková, Lukačiková, Ritochová, ktoré cez víkend zaznamenali spolu 33 bodov. Každý zápas je iný a táto stará pravda sa opäť raz potvrdila.

YOUNG ANGELS KOŠICE U19 – CBK KOŠICE U23 75:82 (33:31)

NAJVIAC BODOV YA: Mandelíková 20/2.

CBK: Liašenková 26/4 (4 trojky), Nigutová 19/7, Mrázová 14/5 (1 trojka), Tomajková 12/4 (14 doskokov), Škvareková 7 (1 trojka), Dzurová 2, Bačová 2, Drimáková, Kostíková, Repková.

TH: 22/30 – 20/24. TROJKY: 3/13 – 6/22. FAULY: 22 – 23. ŠTVRTINY: 16:10, 17:21, 18:28, 24:23.

VLADIMÍR KARNAY (tréner CBK): „S takým nasadením a chcením mali dievčatá nastúpiť v sobotu v extralige a inak by to dopadlo. K stretnutiu pristúpili trochu inak, boli lepšie koncentrované a bolo na nich vidieť, že súperkám chcú vrátiť sobotňajšiu prehru. Viaceré naše extraligové hráčky podali solídne výkony a hneď sa to odrazilo na palubovke. Kyra Liašenková chytila dobrú streleckú fazónu. Dala si poradiť a trochu som s ňou zapracoval na psychike. Som veľmi rád, že sa jej tak darí, lebo má v sebe strelecký potenciál. Bola veľkou oporou. A šestky? Tak to si naozaj už dlho nepamätám také premieňanie.  Laura Mrázová i Kyra boli stopercentné. Keď sa sústredí Naty Tomajková, tak tiež to vyzerá inak ako v sobotu. Neostáva nám nič iné, iba si nad tým povzdychnúť…”