You are currently viewing MLADÉ ŽENY U23: Jasný triumf na Považí
BK AS Trenčín U23 vs CBK Košice U23

MLADÉ ŽENY U23: Jasný triumf na Považí

Naše prvoligové mladé ženy do 23 rokov sa v sobotu predstavili v Trenčíne, kde podľa očakávania jasne zdolali domáci tím, ktorému v prvej polovici zápasu umožnili zaznamenať iba 6 bodov, pričom druhú štvrtinu vyhrali na nulu. Po zápase sa poltucet dievčat – Nigutová, Liašenková, Škvareková, Kmetoniová, Zahornacká, Bačová – presunul do Piešťan, kde večer odohral extraligový duel na palubovke úradujúceho majstra. V nedeľu mal výber U23 voľno.

BK AS TRENČÍN U23 – CBK KOŠICE U23 28:112 (6:68)

NAJVIAC BODOV BK AS: Grellová 7/3. CBK: Nigutová 21 (1 trojka), Liašenková 17 (3 trojky), Bačová 14/3 (1 trojka), Repková 11/2 (1 trojka), Škvareková 11/1, Drimáková 9/1, Zahornacká 8, Dzurová 7/3, Kmetoniová 6/4, Spišáková 4, Kostíková 4. TH: 9/15 – 14/31, TROJKY: 1/16 – 6/24, FAULY: 19 – 15. ŠTVRTINY: 6:29, 0:39, 11:19, 11:25.

VLADIMÍRA DAŇKOVÁ (trénerka CBK): „V tomto zápase nie je veľmi čo hodnotiť. Dievčatá si s chuťou zahrali. Príležitosť dostali všetky hráčky, pričom v druhom polčase som už šetrila tie dievčatá, na ktoré čakal večer extraligový zápas v Piešťanoch. V stretnutí sme si vyskúšali veci, ktoré nacvičujeme na tréningu. Či už išlo o veci v obrane, alebo prechod do rýchleho protiútoku.”