You are currently viewing MLADÉ ŽENY U23 A JUNIORKY U19: Výnimočné déja vu po troch týždňoch

MLADÉ ŽENY U23 A JUNIORKY U19: Výnimočné déja vu po troch týždňoch

  • Post author:

Juniorky CBK Košice sa v ďalšom víkendovom dvojzápase predstavili na domácej palubovke a dopadli podobne ako naposledy pri Dunaji. V sobotu najprv prehrali, v nedeľu sa tešili z víťazstva. Špeciálne zápasy má za sebou Laura Mrázová. Pred tromi týždňami pri prvom prehranom zápase zaznamenala 18 bodov, teraz proti Banskej Bystrici taktiež 18 bodov. Pri nedeľňajšom víťazstve spred troch týždňov si pripísala 23 bodov, teraz proti Trnave o bod viac – 24. Teda skoro navlas totožné ako v Bratislave. Skoro v štýle Ctrl+C – Ctrl+V. Viac sa akurát odlišovala úspešnosť trojkových pokusov. V predošlom dvojkole ich bolo sedem, teraz až deväť. Skvelá strelecká bilancia!

 

Gratulujeme k streleckým hodom. Po troch týždňoch si prežívala vlastné déja vu. Nie je to veru bežná vec. Neštípla si sa, či je to pravda?

„Ďakujem. Tak je to tak, ako to bolo spomínané. Zopakovala som si identické čísla, ale nerátala som si ich. Veru, nestáva sa to často. Priznám sa, sama som nečakala až také strelecké prebudenie sa. Zo začiatku sezóny som totiž mala až hororové čísla streľby. Proti Popradu som síce ešte zaznamenala 9 bodov, no v následnom dvojzápase s Young Angels som dala dokopy len 6 bodov. V posledných štyroch stretnutiach sa mi už darilo. Možno až nad moje očakávania.”

Dobre si sa vyspala alebo dobre najedla, že ti to tak sypalo?

„Skôr by som povedala, že po zápasoch s Young Angels som sa na tréningoch viac zamerala na streľbu. Na raňajších v škole i na popoludňajších v klube. Myslím si, že i to zavážilo. Ale aj dobre som sa vyspala. Nepodarí sa toľko bodov v každom zápase, takže som rada, že som mohla pomôcť družstvu.”

V sobotu proti Banskej Bystrici vám nevyšla prvá štvrtina a po prvom polčase ste prehrávali o 14 bodov. Následne ste odštartovali stíhaciu jazdu a vo štvrtej štvrtine už bol len 5-bodový rozdiel. Štyri minúty ste však neskórovali, takže sa obrat napokon nekonal.

„Predovšetkým je nám ľúto prvej štvrtiny, ktorú sme prehrali 9:22. Práve táto pasáž nakoniec rozhodla. Keby sme si ju trochu postrážili, tak zápas mohol byť napínavejší a dramatickejší. Napriek prehre sme zo zápasu odchádzali s dobrým pocitom.”

Čo nevyšlo proti jednej Slávii, vyšlo na druhý deň proti druhej. Na to, že vás bolo na zápase len šesť a neskôr po zranení Drimákovej len päť, tak ste si pripísali pekné víťazstvo. Tiež si to tak vnímala?

„Určite. Nielen, že nás bolo málo, ale niektoré ledva stihli zápas! V nedeľu sme sa totiž zobudili do zasneženého rána. Dievčatá z iných častí Košíc sa nevedeli v tej chumelenici dostať na Ťahanovce. Autobusy prakticky nejazdili. Prišli ani nie 10 minút pred začiatkom zápasu. Nestihli rozcvičku, strečing ani streľbu. Akurát sa stihli prezliecť do dresov, hodili pár dvojtaktov a išlo sa na zápas.”

Z tohto pohľadu je potom víťazstvo o 22 bodov priaznivé až-až.

„Úplný súhlas. Samé sme nečakali, že vyhráme až takýmto rozdielom. Zostali sme milo prekvapené ako nám išla hra i zakončenie.”

Samostatnou kapitolou boli tvoje trojkové pokusy. Už si niekedy hodila viac než 6 trojok za zápas?

„Fúúha… Myslím si, že to je zatiaľ najviac. Poviem pravdu, ani sama neviem, ako mi tam tie trojky padali. Dve-tri strely som zakončovala v posledných sekundách útoku.”

Asi nebudeme ďaleko od pravdy, ak povieme, že 24 bodov je zatiaľ tvoje zápasové maximum.

„Presne tak. V jednom zápase som viac bodov ešte nedala. V minulom zápase som dala Ivanke 23 bodov a teraz som si ešte o bod vylepšila strelecký rekord.”

 

POSLEDNÉ DVOJZÁPASY LAURY MRÁZOVEJ

  1. kolo, 19. novembra: BK SLOVAN BRATISLAVA – CBK KOŠICE 66:61 PP – 18 bodov (4 trojky)
  2. kolo, 20. novembra: BK KLOKANI IVANKA PRI DUNAJI – CBK KOŠICE 43:65 – 23 bodov (3 trojky)

 

  1. kolo, 10. decembra: CBK KOŠICE – SLÁVIA ŠKP BANSKÁ BYSTRICA 45:53 – 18 bodov (3 trojky)
  2. kolo, 11. decembra: CBK KOŠICE U19 – BK AŠK SLÁVIA TRNAVA 67:45 – 24 bodov (6 trojok)