You are currently viewing MLADÉ ŽENY U23 A JUNIORKY U19: Teplotujúce torzo a prvé juniorské body ‚osmičiek‘

Len s veľkým problémami sa skladal tím junioriek CBK na dvojzápas s bratislavskými celkami. Niektoré dievčatá totiž mali na programe náročný víkendový dvojzápas s Popradom v rámci ženskej extraligy, iné boli choré, a tak zostalo k dispozícii iba šesť dievčat. Tie doplnili štyri dievčatá zo starších žiačok U15 – Emmka Daňková, Oli Medvecová, Sofi Korytková a Viki Száboová! Za zmienku stojí, že prvé dve spomínané si zaknihovali prvé juniorské body v kariére.

CBK KOŠICE U19 – BK KLOKANI IVANKA PRI DUNAJI U19 47:59 (25:29)

BODY CBK: Kostíková 16, Dzurová 9, Šoltésová 8, Mrázová 5, Mantičová 4, Spišáková 4, E. Daňková 1. ŠTVRTINY: 18:8, 7:21, 9:12, 13:18.

CBK KOŠICE U19 – BK SLOVAN BRATISLAVA 50:42 (28:23)

BODY CBK: Kostíková 17, Mrázová 11, Šoltésová 11, Spišáková 5, Dzurová 4, Medvecová 2. ŠTVRTINY: 9:6, 19:17, 12:13, 10:6.

VLADIMÍRA DAŇKOVÁ (asistentka trénera CBK): „Bola to náročná situácia. Zo šiestich dievčat juniorského kádra mala dvojica hráčok v piatok teplotu 39,5 stupňa. Zápas s Ivankou sme v prvom rade chceli ‚prežiť‘. Samozrejme, dievčatá ho chceli vyhrať, ale fyzicky sme to jednoducho nemohli zvládnuť. Z našich „osmičiek” sa všetky dievčatá dostali na palubovku iba na krátky čas, aby sa naše juniorky aspoň trochu vydýchali. Na druhý deň v nedeľu nás čakal ďalší zápas so Slovanom. Na jeho palubovke sme prehrali o 5 bodov po dvojnásobnom predĺžení. Som veľmi rada, že sme v domácom zápase uspeli. Dve choré dievčatá mali v sobotu večer teplotu už ‚len‘  37,5 stupňa. Z tohto pohľadu to bolo trochu lepšie, no na druhej strane ich zostalo len päť, lebo Lia Mantičová odcestovala s rodinou. Zostali i štyri „osmičky”. Od začiatku sme v zápase viedli, súperky sme si neustále držali na dištanc. Dievčatá zahrali veľmi dobre v obrane, ktorá im vyhrala tento zápas. Chcem pochváliť Tamarku Kostíkovú, ktorá v oboch zápasoch strelecky výrazne potiahla družstvo.”