You are currently viewing MLADÉ ŽENY U23 A JUNIORKY U19: Mrázová ako kalašnikov – 9 trojok za víkend!

MLADÉ ŽENY U23 A JUNIORKY U19: Mrázová ako kalašnikov – 9 trojok za víkend!

Tento víkend mali naše juniorky výhodu domácej palubovky. V sobotu podľahli banskobystrickej Slávii, v nedeľu zasa zdolali trnavskú Sláviu. V oboch stretnutiach sa zaskvela Laura Mrázová, ktorá bola nielen najlepšou strelkyňou CBK, ale za zmienku stojí, že zaznamenal až 9 úspešných pokusov spoza trojkového oblúka!

CBK KOŠICE U19 – SLÁVIA ŠKP BANSKÁ BYSTRICA 45:53 (19:33)

Zápas v prvej polovici bol pre nás ťažký. Súper začal zápas so štyrmi úspešnými trojkami. Podarilo sa nám v štvrtej štvrtine stiahnuť skóre na rozdiel 5 bodov aj vďaka našim šiestim trojkám v zápase (tri Mrázová), ale po 4-minútovej “streleckej diete” a zlých prihrávkach sme nedokázali zápas zvrátiť v náš prospech. Nakoniec sme súperkám podľahli o 8 bodov. Pod prehru sa podpísala slabá úspešnosť streľby spod koša, za 2 body, nízky počet doskočených lôpt v obrane (18) a zbytočné straty (23).

BODY CBK: Mrázová 18, Kostíková 7, Dzurová 6, Drimáková 4, Škovránová 4, Šoltésová 3, Mantičová 3. ŠTVRTINY: 9:22, 10:11, 12:9, 14:11.

CBK KOŠICE U19 – BK AŠK SLÁVIA TRNAVA 67:45 (32:26)

Druhý víkendový duel bol diametrálne odlišný. Na zápas nastúpilo 6 hráčok, ktoré boli schopné hrať. Aj napriek nízkemu počtu – a neskôr v tretej štvrtine zranenej Drimákovej – sme dokázali podať takticko-bojovný výkon a vyhrať o 22 bodov. V stretnutí sme zaznamenali osem trojok, z nich až šesť si na svoje konto pripísala Laura Mrázová. Navyše sme mali aj 47 doskočených lôpt. Takéto štatistiky by potešili nejedného trénera, takže bola zaslúžená pochvala za úspešnú nedeľu.

BODY CBK: Mrázová 24, Šoltésová 16, Kostíková 10, Dzurová 7, Mantičová 6, Drimáková 4.