You are currently viewing MLADÉ ŽENY A JUNIORKY: Z veľmi dobrej nálady vyskočilo double-double

MLADÉ ŽENY A JUNIORKY: Z veľmi dobrej nálady vyskočilo double-double

Na palubovke posledného Popradu potvrdili dievčatá CBK v kategórii Mladšie ženy U23 a juniorky U19 rolu favoritiek, no na víťazstvo sa natrápili viac než je zdravé. Totálny výbuch v tretej štvrtine dokonca spôsobil, že museli naháňať stratu na súperky.

BAM POPRAD – CBK KOŠICE 54:61 (19:39)

BODY CBK: Mrázova 19, Dzurová 16, Šoltésová 10, Škvareková 7, Mantičová 5, Spišaková 4. ŠTVRTINY: 7:11, 12:28, 29:5, 6:17.

RADOVAN KOLESÁR (tréner CBK): „V nedeľu sme odohrali ďalší ligový zápas s našou dvojičkou BAM Poprad. Už pred zápasom sme si v šatni zdôraznili, aby sme nepríjemného súpera spod Tatier nepodcenili. Prvý polčas sa nám strelecký darilo a vyhravali sme o 21 bodov, ale v obrane sme Popradčankám dovolili ľahké prieniky do koša a strielať z perimetra. Obrana na vystretých nohách, bez základného odstupovania zo slabej strany a ležérna, takmer až žiadna komunikácia pri riešení clon súpera, nám bola osudná v 3. štrvrtine, v ktorej to Popradu padalo tzv. aj z bufetu – prehrali sme ju 5:29. Súper sa tak po prvý raz ujal vedenia. V štvrtej štvrtine sme ale nastúpili do zápasu koncentrovane a nedovolili sme súperovi streliť viac ako 6 bodov. Zápas sme doviedli do uspešného konca a priviezli sme domov ďalšie viťazstvo. Rád by som vyzdvihol individuálny herný prejav Niny Dzurovej, ktorá sa po streleckých suchotách z predchádzajúcich zápasov naštartovala a nastrielaľa 16 bodov. Doskočila aj 11 lôpt a potvrdila svoje slová pred zápasom: ’Tréner, dnes mám veľmi dobrú náladu, dnes to pôjde.’“