You are currently viewing MLADÉ ŽENY A JUNIORKY: Po rannej káve a pri dráždivej belasej bola na neudržanie, z palubovky ani neschádzala

MLADÉ ŽENY A JUNIORKY: Po rannej káve a pri dráždivej belasej bola na neudržanie, z palubovky ani neschádzala

  • Post author:

Naše juniorky mali za sebou víkend, po ktorom boli rady, že ho prežili… Choroba, vysoké teploty, oklieštený káder a k tomu dvojzápas na domácej palubovke. Proti Klokanom z Ivanky pri Dunaji nemali šancu na úspech, hoci sa snažili čo im sily stačili. Nakoniec prehrali o 12 bodov 47:59. Na druhý deň sa trochu situácia zlepšila, ale mala ďaleko k ideálu. Slovan sme však porazili 50:42. Po oba dni ťahala družstvo predovšetkým Tamarka Kostíková. V oboch stretnutiach bola najlepšou strelkyňou CBK. V prvom zaznamenala 16 bodov, v druhom 17 bodov. 

Zažila si už lepší víkend?

„Nie som si celkom istá, ale čo sa týka bodov, tak asi nie. Viem však, že sa mi zadaril aj víkend v Bratislave. Vtedy mi to celkom išlo, no ešte lepšie na tom bola Laura Mrázová.”

To je pravda – Laura vtedy dala na Slovane 18 bodov a Ivanke pridala 23 bodov. Ty si mala bilanciu 16 a 11 bodov.

„Takže teraz som na tom bola ešte lepšie.”

Čo hľadať za tým, že si sa takto víkendovo strelecky utrhla? Dobre si sa vyspala, najedla alebo bola dobrá rozcvička?

„Nie je za tým nič špeciálne. Možno asi ranná káva.”

Proti Ivanke a Slovanu sa ti mimoriadne darí. Sú to jediné štyri zápasy v prebiehajúcej sezóne, v ktorých si zaznamenala dvojciferné bodové zisky – 16, 11, 16, 17. Oba bratislavské tímy sú belasé. Dráždi ťa belasá?

„Neviem, čím to je, ale pokojne to môže byť aj tou farbou. Asi viem zahrať na tieto kluby. Nie je to však len moja zásluha. Veľmi mi pomohli aj spoluhráčky, ktoré mi dopomohli mať taký vysoký bodový zisk vo všetkých štyroch spomenutých zápasoch.”

V tejto súťaži si v 13 stretnutiach nastrieľala 88 bodov. Až 60 z nich Slovanu a Ivanke. Vo zvyšných 9 zápasoch 22 bodov…

„Verím, že sa to zmení k lepšiemu a posledný víkend ma nakopol tak, aby sa mi strelecky viac darilo aj proti ostatným družstvám.”

Cez víkend sa ti darila streľba za dva body, za tri body a premenila si i trestný hod. Pristavíme sa však zvlášť pri tvojej streľbe spoza oblúka – 3/7 a 3/6. Na Slovane a Ivanke 4/10 a 3/6. Vo zvyšných 9 zápasoch si mala trojkovú bilanciu 5/23. Asi by si nebola proti, keby sa hralo častejšie proti bratislavským celkom…

„To veru nie. Celkove sa mi hrá dobre proti týmto tímom, ale neviem si vysvetliť prečo. Aj celkovú úspešnosť streľby som mala po oba dni nad 50 percent, čo je celkom pekné číslo.”

Najmä v sobotňajšom stretnutí proti Ivanke sme doplatili na oklieštenú zostavu. Niektoré dievčatá mali extraligový program, iné neboli k dispozícii z iných dôvodov, takže museli nastúpiť aj tie dievčatá, ktoré mali ešte deň pred zápasom teplotu 39,5. 

„Ema Šoltésová, Laura Mrázová i Nina Dzurová boli skoro celý týždeň choré. Na to, že sme sa všetky stretli na poslednú chvíľu až priamo na zápase, tak musím povedať, že v tomto stave podali obdivuhodný výkon. Napriek tomu, že dievčatá boli choré a hralo len torzo družstva, tak sme podali celkom dobrý výkon. Hoci sme prehrali. Na druhý deň proti Slovanu to bolo ešte lepšie z hernej stránky. Aj dievčatá boli na tom zdravotne o čosi lepšie a celkove sme hrali uvoľnenejšie. Zaslúžene sme zvíťazili.”

Keďže na prvý zápas vás bolo šesť a na druhý iba päť, premiéru aspoň na kratučký čas si medzi juniorkami odkrútili aj 14-ročné dievčatá z našej kategórie U15 – Emmka Daňková, Oli Medvecová, Sofi Korytková a Viki Szabóová.

„Sú veľmi šikovné. Na to, že nastúpili v kategórii do 19 rokov a Slovan nastúpil s kategóriou U23, tak zahrali naozaj veľmi pekne. Slovanistky sú už od nás junioriek staršie, takže v porovnaní s našimi staršími žiačkami bol cítiť vekový rozdiel, no dievčatá sa rozhodne nestratili na palubovke.”

Proti Slovanu si odohrala plnú minutáž – 40 minút. Ani na sekundu si nezišla z palubovky. To sa ti azda ešte nestalo. Je tak?

„Túto sezónu určite nie a v minulých sa nepamätám, že by som bola celý zápas na palubovke. Sama som prekvapená, že som to ubehala.”

Uvedomila si si, že si odmakala celý zápas? Prípadne ste to rozoberali po zápase?

„Priznám sa, že som si to ani veľmi neuvedomovala počas zápasu. Tým, že prevládal adrenalín z hry a boli sme veľmi koncentrované, aby sme udržali vedenie, tak všetko ostatné išlo mimo mňa.”

Ešte dobre, že boli prestávky medzi štvrtinami a oddychové časy, lebo by si ani nezišla dolu z palubovky…

„Keď je človek vtiahnutí do deje, tak si ani neuvedomí, že je nonstop na ihrisku.”