You are currently viewing MLADÉ ŽENY A JUNIORKY: Najprv tretia štvrtina nezavážila, potom rozhodla

MLADÉ ŽENY A JUNIORKY: Najprv tretia štvrtina nezavážila, potom rozhodla

Naše dievčatá v kategórii mladé ženy U23 a juniorky U19 odohrali dvojzápas na palubovkách súperiek. V oboch stretnutiach prehrali len po jednej štvrtine. Kým však v prvom zápase nemala tretia štvrtina žiadny vplyv na naše víťazstvo, v druhom stretnutí sa treťoštvrtinový výbuch podpísal pod našu prehru. Domáce hráčky v rozhodujúcich momentoch podržali trojkové pokusy (8:2) a hoci naše dievčatá mohutne doťahovali, v závere nemali šťastie na vyrovnávajúci kôš.

BK AS TRENČÍN U23 – CBK KOŠICE U19 50:76 (26:45)

BODY CBK: Nigutová 20, Mrázová 17, Škvareková 14, Tomajková 12, Šoltésová, Kostíková po 4, Dzurová 3, Mantičová 2. ŠTVRTINY: 10:28, 16:17, 15:14, 9:17.

MBK STARÁ TURÁ U23 – CBK KOŠICE U19 56:54 (27:33)

BODY CBK: Tomajková 22, Škvareková 12, Nigutová 8, Šoltésová, Mrázová po 5, Drimáková 2. ŠTVRTINY: 13:14, 14:19, 21:6, 8:15.

RADOVAN KOLESÁR (tréner CBK): „Cez víkend sme odohrali dva zápasy na palubovkach súperov proti kvalitatívne dvom rozdielnym súperom.

V prvom stretnutí proti Trenčínu sme po celý čas kontrolovali vedenie. Súper nás dokázal párkrát prekvapiť úspešnou strelou spoza oblúka a hrou 1 na 1. V útoku sme proti zónovej obrane úspešne využívali streľbu z pod koša a za 2 body pomocou prebehu krídel po základnej čiare a rotácií pivotiek vo vymedzenom území. V zápase nastúpilo všetkých 11 hráčok.

Súboj proti Starej Turej bol diametrálne odlišný. V zápase bola energia a chuť po víťazstve. Tomajková a Škvareková podržali družstvo aj vďaka cenným skúsenostiam z extraligy. Mrzí ma ale tretia štvrtina, ktorá bola v zápase rozhodujúca. V posledných sekundách sme nedokázali premeniť dve šance na vyrovnanie.”