You are currently viewing MLADÉ ŽENY A JUNIORKY: Excelentný výkon Škvarekovej, následne päť dvojciferných strelkýň

Naše juniorky majú za sebou dvojzápas na domácej palubovke. V kategórii Mladé ženy U23 a Juniorky U19 najprv podľahli Starej Turej. V stretnutí zahviezdila Lucka Škvareková, ktorá nastrieľala polovicu bodov CBK! Ani jej excelentný výkon však nestačil na súperky. Na druhý deň sa k tímu pripojili aj dievčatá z extraligového kádra a Trenčín sme zdolali o 40 bodov. Až päť dievčat si v stretnutí pripísalo dvojciferný počet bodov!

CBK KOŠICE – MBK STARÁ TURÁ 45:63 (22:27)

BODY CBK: Škvareková 23, Drimáková 7, Mrázová 4, Mantičová 3, Turňanská 2, Šoltésová 2, Repková 2, Spišaková 2. ŠTVRTINY: 8:9, 14:18, 12:17, 10:19.

CBK KOŠICE – BK AS TRENČÍN U23 84:44 (46:20)

BODY CBK: Drimáková 15, Nigutová 15, Mrázová 11, Tomajková 10, Škvareková 10, Mantičová 6, Šoltésová 5, Turňanská 5, Repková 3, Kostíková 2, Dzurová 2, Spišaková 0. ŠTVRTINY: 18:9, 28:11, 25:5, 13:19.

RADOVAN KOLESÁR (tréner CBK): „Zo začiatku šlo o výborný zápas. Postupne nám ale chýbala presná streľba a dôraz v obrannej fáze hry. Kvalitným výkonom nás však potiahla Lucia Škvareková, ktorá s 23 bodmi, 8 doskokmi, 4 ziskami a 3 blokmi bola najlepšou hráčkou na ihrisku.

V druhom zápase sme nastúpili v plnej sile. Súperovi sme od začiatku zápasu nedali priestor na ich útočné kombinácie a v útoku sme ukázali, že v jednoduchosti je krása. V zápase vynikala bojovnosť Drimákovej, ktorá prispela k víťazstvu 15 bodmi a podporila tak kvarteto extraligových spoluhráčok Tomajková, Nigutová, Škvareková a Mrázová.”