You are currently viewing MLADÉ ŽENY A JUNIORKY: Darček na palubovke nevyšiel, no od rodičov ju veľmi potešil

MLADÉ ŽENY A JUNIORKY: Darček na palubovke nevyšiel, no od rodičov ju veľmi potešil

  • Post author:

Od nedele pribudla do nášho klubu dospelácka posila. Neudial sa však žiaden veľký prestup pred vyvrcholením sezóny. To len naša Ninka Dzurová oslávila krásne 18. narodeniny.

 

So spoluhráčkami si si nedala dvakrát pekný darček na palubovke. Piatkový i sobotňajší zápas proti Young Angels vám veľmi nevyšiel. Čo ty na to?

„Žiaľ, je to tak. Nie každý zápas vyjde podľa predstáv. Niekedy to tak vystrelí, mrzí nás to.”

Čo sa stalo, že na vás padla taká deka v tomto dvojzápase?

„Ťažko povedať. Možno nám chýbala väčšia zohratosť. Vyslovene extrémny problém by som nevypichla žiadny. Skôr nebola taká správna zápasová nálada. Možno to bolo zapríčinené i tým, že sa hralo v piatok popoludní. Už len ísť na tréning priamo po škole nie je najľahšie, nieto ísť na ostrý zápas. To bolo trochu náročnejšie. V sobotu to už našťastie bolo lepšie z našej strany, hoci to zďaleka nebolo ideálne. V piatok nám navyše dievčatá Young Angels toho veľa nedovolili. Hrali výborne v obrane. V sobotu sme sa spämatali po tejto studenej sprche a začali sme hrať lepšie.”

Asi je zbytočné sa pýtať ako veľmi chýbali Radka Nigutová, Lucka Škvareková či Naty Tomajková…

„Samozrejme, citeľne nám chýbali. Mali však povinnosti v extralige, takže tá mala prednosť, čo je pochopiteľné.”

Aspoň akú-takú náladu si si spravila presnými košmi – v piatkovom zápase si zaznamenala 4 body a v sobotňajšom mala presná trojka už narodeninové parametre.

„Nebola to síce žiadna sláva, ale aspoň som nevyšla strelecky úplne naprázdno. Určite sa dalo zahrať i lepšie. To už však nezmeníme. Musíme sa pozerať dopredu a zahrať lepšie v nasledujúcich stretnutiach.”

Mala si i motýliky v žalúdku pred posledným dvojzápasom v pozícii dieťaťa?

„Uvedomovala som si, že sú to moje posledné zápasy, ktoré odohrám papierovo ako dieťa. Chcela som na to mať nejakú peknú pozitívnu spomienku, no nevyšlo to. Nevadí, neostáva nič iné, iba sa z týchto zápasov poučiť do budúcnosti.”

A možno budú pamätné práve prvé zápasy v pozícii dospeláčky.

„Tak to by bolo super, keby sa tak stalo. Musíme sa však viac prekonávať na palubovke. ”

Aké boli oslavy?

„Krásne. V nedeľu sme mali veľkú narodeninovú oslavu s najbližšími. V utorok som zasa na tréning priniesla občerstvenie pre dievčatá – koláčiky a nejaké šampanské.”

Ale už asi nie detské…

„Nie, klasické aj s obsahom alkoholu. Už si ho môžem dať legálne.”

Prekvapil ťa zvlášť nejaký darček?

„Dostala som bežné darčeky, ale aj peknú súpravu šperkov, z ktorej mám veľkú radosť. Veľmi sa mi páči. Nečakala som, že v tomto štýle dostanem niečo také.”