You are currently viewing MINI U12: Vydarená sobota, prvé víťazstvo nad Starou Ľubovňou
CBK Košice U12 vs ŠKBD Spišská Nová Ves

MINI U12: Vydarená sobota, prvé víťazstvo nad Starou Ľubovňou

  • Post author:

Naše minižiačky do 12 rokov odohrali v sobotu zápasy 1. kola vo východnej skupine o 4.-6. miesto. Obe stretnutia na domácej palubovke zvládli výborne a pripísali si víťazstvá. Veľmi príjemne prekvapili najmä proti Starej Ľubovni, ktorú zdolali po prvý raz v sezóne.

 

CBK KOŠICE – ŠKBD SPIŠSKÁ NOVÁ VES 51:29 (23:11)

Štvrtiny: 13:4, 10:7, 16:11, 12:7.

ŠŠK BASKET STARÁ ĽUBOVŇA – CBK KOŠICE 27:51 (15:27)

Štvrtiny: 6:13, 9:14, 4:10, 8:14.

 

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (asistentka trénerky CBK): „Prvý zápas so Spišiačkami sme začali veľmi dobre a vytvorili sme si dostatočný náskok, ktorý nás nakopol do zápasu. Dievčatá chválim za obranu. Videla som zodpovedný prístup k odstavovaniu. Nie stále sa to podarilo, ale cením si snahu dievčat. S útočným doskokom som taktiež spokojná. Zlepšila sa nám snaha ísť po lopte a vytvoriť si tak druhú šancu na zakončenie. Napriek výsledku to ale nebol ľahký zápas a som rada, že sa nám ho podarilo zvládnuť.

So Starou Ľubovňou sme doteraz mali zápasy, v ktorých sme síce vedeli, že to môžeme zvládnuť do víťazného konca, ale nikdy sme sa nevyburcovali natoľko, aby sme to doklepli v náš prospech. Vedela som, že raz to musí prísť, stačí sa len v hlavách správne nastaviť. Baby sa nastavili, bojovali a zvládli to. Zaslúžili si víťazstvo, ku ktorému im gratulujem. O dva týždne 18. mája nás čaká druhé kolo v Starej Ľubovni a ja pevne verím, že baby svoj výkon zopakujú.”