You are currently viewing MINI U12: V druhom zápase nám uletela jedna štvrtina

MINI U12: V druhom zápase nám uletela jedna štvrtina

Staršie minižiačky CBK Košice U12 mali cez víkend odohrať dvojzápas na popradskej palubovke. Keďže TYDAM odstúpil z tejto súťaže, odohrali len jeden duel proti domácemu celku.

CBK KOŠICE – BAM POPRAD BIELA 23:44 (19:24)

Štvrtiny: 10:18, 9:6, 1:15, 3:5.

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (asistentka trénerky CBK): „V prvom vzájomnom zápase začiatkom decembra sme pre nedostatočnú obranu prehrali s týmto tímom o 28 bodov. Druhý duel v nedeľu sme síce prehrali o 21 bodov, no v porovnaní s prvým zápasom to bolo oveľa lepšie. Tri štvrtiny zápasu sme dokázali byť vyrovnaným súperom. Bodovo nám ušla len jedna štvrtina, ktorú sme prehrali 1:15. V podstate sme vymenili len jednu hráčku a už tá hra vyzerala inak. Je dôležité aby si baby uvedomili, že basketbal je tvrdý, kontaktný šport. Každá hráčka, ktorá dostane príležitosť sa na ihrisku ukázať, musí nastúpiť s vedomím, že je ochotná prevziať zodpovednosť na ihrisku, pôjde do kontaktu, bude mať ťah na kôš, nezľakne sa súpera a ukáže patričné sebavedomie. Som presvedčená, že máme v družstve baby, ktoré sa chopia svojej šance, a keď budú na tréningoch tvrdo makať, výsledky sa dostavia. Jedine tvrdá práca, láska k basketu a zdravé sebavedomie nás môžu posunúť vpred.”