You are currently viewing MINI U12: Skvelá previerka pred začínajúcou sa sezónou

MINI U12: Skvelá previerka pred začínajúcou sa sezónou

• Post author:

Dievčatá CBK kategórie U12 sa počas víkendu zúčastnili na prípravnom turnaji v Starej Turej.

Naša výprava pricestovala na kopanice v piatok podvečer s odhodlaním zabojovať o dobré výsledky proti družstvám, s ktorými sme ešte nemali tú česť sa stretnúť. Po náročnej ceste čakala dievčatá dobrá večera a potom už len odpočinok na izbách.

Na úvod sme sa stretli so Stupavou. „Už pri rozcvičke som tušila, že to môže byť hrateľný súper. Po kolektívnej hre, sme tento zápas dotiahli do úspešného konca a víťazstvom 62:8 sme vstúpili odhodlane do turnaja. Ako druhého súpera sme mali baby z AŠK Slávia Trnava. Tento súper skončil v minulej sezóne na majstrovtvách Slovenska na 4. mieste. Vedeli sme, že to bude ťažký súboj. Predpoklady sa potvrdili a naše dievčatá bojovali hneď prvý deň s víťazom turnaja. Tento duel sme začali veľmi splašene. Dievčatá behali z jednej strany na druhú, ako keby sme boli na bežeckých pretekoch. Nekoncentrovane bránili, v útoku strácali jednu loptu za druhou a súper naše chyby rýchlo trestal. Stav 4:18 po 1. štvrtine bol presným odrazom toho, čo sa dialo na ihrisku. Do druhej štvrtiny sme už vkročili trochu lepšie. Opäť ma teší a musím to vyzdvihnúť, že baby sa ani za tak nepriaznivého stavu nepoložili a neprestali bojovať. Túžba po víťazstve tam stále bola a dievčatá dohrali tento zápas so cťou a s celkom prijateľnou prehrou,” vyjadrila sa k našim zápasom prvého hracie dňa trénerka CBK Miroslava Sýkorová.

Kým v piatok sme sa stretli s najslabším a najsilnejším tímom turnaja, v sobotu nás pre zmenu čakali dvaja vyrovnaní súperi. Už ráno o 8.30 hod. súboj s domácim celkom MBK Stará Turá. „Neviem, či to bolo prehnanou motiváciou, alebo len zlou konšteláciou hviezd, ale v tomto zápase to vyzeralo, ako keby na koši sedel malý škriatok a všetky lopty nám z neho odbíjal… Toľko vyložených šancí, ktoré sme zahodili, sme vari nemali ešte v žiadnom zápase. Lopta nerozvlnila sieťku, ani keď sme boli úplne samé pod košom. Nešťastné boli dievčatá a aj my trénerky. Aj taký je ale šport. Nevzdali sme sa však, bojovali sme naďalej a nakoniec sa dievčatá rozbehli i strelecky. Koše však už prišli neskoro. Napriek tomu, že sme poslednú štvrtinu vyhrali 12:2, na obrat to už nestačilo. Stretnutie sme prehrali o 7 bodov. Náš posledný duel na turnaji bol vlastne súbojom o 3. miesto. So Žilinou sme sa stretli už na turnaji v Ostrave. Ako vtedy, tak aj teraz to bol veľmi vyrovnaný zápas. Prvá štvrtina sa skončila víťazne pre naše dievčatá. Ďalšie tri dejstvá sa súper doťahoval a všetky štvrtiny vyhral. Hoci sa naše baby nevzdávali, sily pomaly dochádzali a z víťazstva sa tešili súperky.”

Žlto-čierne tak skončili na turnaji na 4. mieste. Miroslava Sýkorová hodnotí turnaj veľmi pozitívne. Naše najmladšie dievčatá odohrali štyri kvalitné stretnutia, ktoré trénerkám ukázali nielen prednosti družstva, ale hlavne, kde tím tlačí topánka, a na odstraňovaní akých nedostatkoch musí popracovať v najbližších dňoch a týždňoch.

VÝSLEDKY CBK:

CBK KOŠICE – MIBA STUPAVA 62:8

CBK KOŠICE – AŠK SLÁVIA TRNAVA 36:53

CBK KOŠICE – MBK STARÁ TURÁ 24:31

CBK KOŠICE – BKM ŽILINA 35:39

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY:

Trnava – Žilina 47:18, Žilina – Stará Turá 30:44, Stupava – Stará Turá 22:88, Trnava – Stupava 66:9, Trnava – Stará Turá 51:44, Žilina – Stupava 45:14.