You are currently viewing MINI U12: S jednou výhrou a jednou prehrou
CBK Košice vs BKM Bardejov

MINI U12: S jednou výhrou a jednou prehrou

  • Post author:

Naše minižiačky kategórie U12 sa predstavili v dvoch zápasoch na domácej palubovke.

BA ČAŇA – CBK KOŠICE 25:64 (10:36)

Štvrtiny: 8:24, 2:12, 2:19, 13:9.

CBK KOŠICE – BKM BARDEJOV 32:53 (16:29)

Štvrtiny: 10:18, 6:11, 8:9, 8:15.

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (asistentka trénerky CBK): „Do zápasu s Čaňou sme vstúpili s energiou a bojovnosťou. Rýchlo sme si vytvorili dostatočný náskok, a tak sme v druhom polčase mohli dať priestor aj hráčkam, ktoré sa na palubovku dostávajú menej často. Hrali sme peknú kolektívnu hru. Tvrdo sme bránili, získavali ľahké lopty a to nám umožnilo hrať rýchlo dopredu. Bolo vidieť, že dievčatá si zápas užívajú a hrajú s chuťou.

Do druhého zápasu sme vstúpili síce oddýchnuté, ale kŕčovité. Dievčatá chceli nad Bardejovom veľmi vyhrať a to nám zväzovalo ruky. Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre a v prvých minútach hry sme predvádzali pekný basketbal. Koniec štvrtiny nám ale nevyšiel. Kopili sme chyby za chybou a súper nám odskočil na rozdiel ôsmich bodov. V druhej štvrtine sme sa síce snažili opäť o vyrovnanú partiu, vytvorili sme si aj dostatok príležitostí na zakončenie, ale lopta nám sieťkou prepadla len trikrát. Dievčatá neboli vo svojej koži. Veľmi ich trápili nepremenené šance. Hoci som ich vzala do šatne a snažila sa ich upokojiť a povzbudiť, zvesené hlavy nám ostali aj v druhom polčase. Tretiu štvrtinu sme síce prehrali len o jeden bod, ale lavičku to akosi nenakoplo. Do poslednej štvrtiny sme vstúpili úplne nekoncentrované. Dievčatá na ihrisku pôsobili dojmom ako keby basketbal hrali po prvý raz. Behali si kde chceli, nikto nebol na svojom mieste, nik sa nepohyboval tam, kde mal. O nejakej obrane ani nemôžeme hovoriť.

Sobotňajších 7 štvrtín našej hry bolo výborných. To, že baby mrzia nepremenené šance, je len dobre. Aspoň vidia, aké dôležité je na tréningu sa týmto veciam venovať. Ísť naplno a aj v tréningu si nič nedarovať, lebo súper sa s nami maznať nikdy nebude. Poslednú štvrtinu si s babami prejdeme na tréningu a rozoberieme si ju podrobnejšie. Chyby, ktoré v nej robili, sa nesmú opakovať. Nemôžu si na ihrisku robiť, čo chcú a nerešpektovať pokyny trénera. Všetky hráčky majú svoju úlohu a len tým, že si ju každá splní, sa vytvorí ten správny celok.”