You are currently viewing MINI U12: Dve prehry v Starej Ľubovni

MINI U12: Dve prehry v Starej Ľubovni

  • Post author:

Staršie minižiačky CBK do 12 rokov odohrali v Starej Ľubovni prvé dva zápasy po Veľkej noci. Na súperky tentoraz nestačili.

CBK KOŠICE – YOUNG ANGELS KOŠICE 24:49 (8:22)

Štvrtiny: 8:6, 0:16, 8:13, 8:14.

ŠŠK BASKET STARÁ ĽUBOVŇA – CBK KOŠICE 42:30 (16:11)

Štvrtiny: 1:7, 15:4, 8:12, 18:7.

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (asistentka trénerky CBK): „Prvý zápas s Young Angels Košice sme začali výborne. Naše baby predvádzali naozaj pekný basketbal. Hrali sme tímovo v obrane i v útoku. Lopta nám lietala a dokázali sme si vypracovať pekné pozície na zakončenie. Až na pár hluchých momentov sme sa snažili dodržiavať nastavené obranné pokyny a celkom zaslúžene sme túto štvrtinu vyhrali.

Potom však prišla druhá štvrtina a náš herný kolaps. Prehať štvrtinu 0:16 je zlé. Baby nielenže nebránili, ale ony ani neútočili. Naša obrana bola deravá, hráčky nám robili nábehy kedy chceli a v útoku to bol jeden obrovský chaos. Hrali sme bez rozumu. Baby, ktoré makali v obrane, robili chyby v útoku, a tie, ktoré sa snažili útočiť, zas nebránili. Po polčase tie isté dievčatá nastúpili do tretej štvrtiny a prehrali ju len o 5 bodov čo je prijateľné, ale už bolo jednoducho po zápase. Ten mohol byť oveľa dramatickejší, nebyť tohto kolapsu.

Do zápasu so Starou Ľubovňou som vkladala nádeje. Ale asi iba ja. Dievčatá som musela vyzývať, aby sa povzbudzovali a opakovať im, že jediné, čo po nich chcem, je bojovnosť a obrana, všetko ostatné príde samo. Neprišlo. Hoci sme dokázali prvú štvrtinu vyhrať o 6 bodov a v tretej dotiahnuť manko, ktoré nastalo opäť v druhej štvrtine, záverečnú pasáž sme nezvládli. V poslednej štvrtine sme sa samé pripravili o záverečnú radosť. Darovali sme im 16 (!) stratených lôpt.

V oboch zápasoch musím pochváliť prácu našich mladších dievčat. Stávajú sa ťahúnkami v kategórií, v ktorej by mali dominovať ich staršie spoluhráčky. Je potrebné začať makať viac, tvrdšie a uvedomiť si, že nie sme basketbalový krúžok. Obom súperom gratulujem.”