You are currently viewing MINI U12: Cieľ splnený!
CBK Košice U12 vs ŠŠK Stará Ľubovňa

MINI U12: Cieľ splnený!

  • Post author:

V sobotu odohrali svoje posledné zápasy dievčatá kategórie staršie minižiačky U12. Na pôde ŠŠK Basket Stará Ľubovňa bojovali o 4. priečku vo východnej skupine. A tú sa im napokon podarilo uhájiť.

 

ŠKBD SPIŠSKÁ NOVÁ VES – CBK KOŠICE 0:20, kont.

CBK KOŠICE ŠŠK BASKET STARÁ ĽUBOVŇA 25:45 (12:30)

Štvrtiny: 4:15, 8:15, 5:12, 8:3.

 

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (asistentka trénerky CBK): „V prvom zápase bolo rozhodnuté už pred prvým hvizdom, keďže Spišská Nová Ves pricestovala len s 9 hráčkami. Dievčatá som v zápase rozdelila na U11 a U12 a nechala ich z chuti si zahrať. V tomto zápase musím veľmi vyzdvihnúť hlavne druhú štvrtinu kde dievčatá U12 hrali krásny tímový basketbal. V podstate ho odohrali bez kaučingu a my trénerky sme sa len prizerali ich výbornej hre a tlieskali im. Dievčatá nám ukázali, že to vedia.

V druhom zápase proti domácemu celku to bol už iný výkon. Absencia štyroch hráčok zo základu nám urobila menšiu šarapatu v kombinácií základných pätiek. Rozhodli sme sa rozdeliť hráčky, ktoré sú zvyknuté hrať spolu a nebol to najšťastnejší krok. Hneď prvú štvrtinu sme nezačali najlepšie. Mali sme oneskorený návrat do obrany, z čoho nám vznikol v priebehu pár minút stav 0:8. Po oddychovom čase sa nám síce návrat do obrany podarilo vylepšiť, ale baby už bojovali s vlastnou frustráciou. V zápase sme dokázali vyhrať len poslednú štvrtinu a tou sme si aj zaistili 4. miesto a splnenie predsezónneho cieľa. Boli to zmiešané pocity, keď sa po prehre o 20 bodov naše baby radovali. Pred dvoma týždňami sme totiž tohto súpera zdolali o 24 bodov. Aj taký je šport. Celkovo sa veľmi teším, že v sezóne, keď nás až enormne často trápili rôzne choroby, u niektorých dievčat trvajúce aj 2 mesiace, zlomeniny rúk či nôh, sme zvládli naplniť náš cieľ a posunúť sa o stupienok vyššie oproti minulému ročníku. Gratulujem babám a vďaka patrí aj rodičom, ktorí ich podporujú.”