You are currently viewing MINI U11: Víťazstvá na palubovke i mimo nej
TYDAM Košice - CBK Košice U11

MINI U11: Víťazstvá na palubovke i mimo nej

  • Post author:

Minižiačky CBK Košice zvládli víťazne i ďalšie dva zápasy vo svojej kategórii U11. Stojí za zmienku, že až v troch štvrtinách si uhájili čisté konto. Žiaľ, ich dominancia v tejto kategórii zo sebou prináša i neférové ataky.

CBK KOŠICE – TYDAM KOŠICE 38:14 (35:0)

Štvrtiny: 21:0, 14:0, 1:3, 2:11.

BA ČAŇA – CBK KOŠICE 15:57 (5:23)

Štvrtiny: 0:10, 5:13, 8:24, 2:10.

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „Zápas proti Tydamu mal dva rozdielne polčasy. Kým v prvom polčase hrali naše dievčatá ročníka 2013 doplnené jednou 2014-kou, v druhom polčase som dala priestor naším hviezdičkám kategórie U10 a mladším. Je vidieť, že naše mladšie dievčatá sú ešte neostrieľané a hlavne nemajú za sebou takú zápasovú prax ako ich spoluhráčky kategórie U11. Na veľa veciach s nimi ešte musíme popracovať. Tento zápas nám pekne ukázal, v ktorých činnostiach potrebujú zabrať. O týždeň hráme s týmito deťmi mikroligu, ktorú minulé kolo pre veľkú chorobnosť vynechali. Teším sa, že budú mať opäť nejaké zápasy, v ktorých si svoje miesto na palubovke budú musieť samé vybojovať.

V druhom zápase s Čaňou som už dievčatá prestriedávala. Snažila som sa, aby mali všetky za dva zápasy približne rovnakú minutáž. V tomto stretnutí musím dievčatá pochváliť za zodpovednú obranu. Čo ale musíme určite vylepšiť, je počet zlých prihrávok. Veľmi vysoká prihrávka, prípadne prihrávka dozadu alebo prihrávka, ktorá je vyslaná neskoro, zvyšuje naše straty lôpt a dáva tak nový priestor súperovi. Celkovo môžem túto nedeľu hodnotiť basketbalovo pozitívne. Negatívne ale hodnotím reči, ktoré sa o našom družstve šíria. Chcem teda takto verejne prezentovať postoj nás tréneriek i celého klubu. V našom družstve mladších minižiačok neodohrala zápas a ani nikdy neodohrá žiadna hráčka narodená v roku 2012!Všetky naše dievčatá, ktoré nastupujú v tejto kategórií, sú deti narodené v rokoch 2013, 2014, 2015, 2016 a dokonca máme aj jednu 2017-ku. Všetky naše trénerky majú licencie a je veľmi jednoduché si to na SBA prezistiť.”