You are currently viewing MINI U11: Stopercentná úspešnosť po základnej časti súťaže!
CBK Košice U11 - YA Košice

MINI U11: Stopercentná úspešnosť po základnej časti súťaže!

  • Post author:

Mimoriadne nahustený basketbalový víkend mali naše minižiačky do 11 rokov. V sobotu na Lechkého odohrali basketbalovo pekný duel s Young Angels a zápas s BKM Bardejov. V nedeľu na domácej palubovke sme doma nastúpili proti BA Čaňa a ŠŠK Basket Stará Ľubovňa. Všetky štyri zápasy zvládli víťazne a v základnej časti súťaže v skupine východ tak boli stopercentné – 24 zápasov, 24 víťazstiev.

 

CBK KOŠICE – YOUNG ANGELS KOŠICE 41:32 (24:16)

Štvrtiny: 12:2, 12:14, 6:7, 11:9.

BKM BARDEJOV – CBK KOŠICE 18:36 (9:14)

Štvrtiny: 5:3, 4:11, 7:5, 2:17.

CBK KOŠICE – BA ČAŇA 36:24 (17:11)

Štvrtiny: 13:4, 4:7, 10:5, 9:8.

CBK KOŠICE – ŠŠK BASKET STARÁ ĽUBOVŇA 43:17 (17:7)

Štvrtiny: 9:5, 8:2, 15:4, 11:6.

 

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „Proti Young Angels sme mali vynikajúci vstup do zápasu. Aj keď to z našej strany herne nebol veľmi vydarený zápas, musím v ňom veľmi vyzdvihnúť spoluprácu s našou najvyššou hráčkou. V tomto smere som bola veľmi spokojná. Menej spokojná som už bola s obranou a spoluprácou dievčat v rámci kompletnej pätice na ihrisku. V prvej päťke mi chýbalo zapojenie viacerých hráčok do útoku. Chcelo to menej driblingu a viac prihrávok i pohybu bez lopty. Proti Bardejovu sme nastúpili v základnej päťke s dievčatami U10. Dievčatá sa veľmi snažili, ale chýbala mi agresivita a taká zdravá individuálna drzosť v hre jedna na jedna. Druhá päťka mala za úlohu natiahnúť stav, aby si zahrali dosýta aj naše malinké hviezdičky. Dievčatá ale nepristúpili k zápasu zodpovedne. Absolútne neplnili pokyny a svojím laxným prístupom dovolili súperovi udržať sa na rozdiel 5 bodov. Celkovo to bol veľmi nevydarený zápas.

V nedeľu sme ráno sa nám proti BA Čaňa prelínali pekné momenty s tými horšími. Dievčatá pôsobili ešte neprebudene. Bol to náš tretí zápas, a tak nám chvíľu trvalo, kým sme začali hrať s chuťou. Do súboja so Starou Ľubovňou sme vstúpili po zápasovej pauze. Dievčatá si oddýchli, nabrali novú chuť a hneď to bolo aj vidieť. Ako mi v stretnutí s Angels chýbala v prvej päťke spolupráca, tak v tomto zápase ich musím za spoluprácu veľmi pochváliť.

Máme za sebou ďalší náročný víkend plný zápasov. Ukázali sa nám nedostatky, na ktorých musíme popracovať. Najbližšie nás čakajú zápasy v kategórii U12 v skupine o 4.-6. miesto. Na začiatku sezóny sme si stanovili cieľ,  ktorý by som chcela naplniť. Pokiaľ baby budú zdravé a zamakajú na tréningoch, je tam svetielko nádeje, že by sme to mohli zvládnuť.”