You are currently viewing MINI U11: Po prvej prehre v sezóne zabojujú v priamom súboji o striebro

MINI U11: Po prvej prehre v sezóne zabojujú v priamom súboji o striebro

  • Post author:

Na majstrovstvách Slovenska minižiačok do 11 rokov (ročník narodenia 2013 a mladšie) sa v sobotu vykryštalizovala situácia okolo titulu. Keďže Banská Bystrica vyhrala všetky štyri doterajšie zápasy, zlato by jej už nemalo uniknúť. V nedeľu by si ho mali poistiť v zápase so Žilinou. Naše dievčatá v nedeľu čaká priamy duel o 2. miesto proti domácemu Šamorínu. Oba kolektívy prehrali na turnaji zatiaľ po jednom zápase – s Banskou Bystricou. Žlto-čierne po dvoch piatkových víťazstvách si v sobotu zapísali prvú prehru v sezóne, keď nezvládli poslednú štvrtinu proti Banskej Bystrici. Následne si bez väčších problémov poradili s Trnavou.

SLÁVIA ŠKP BANSKÁ BYSTRICA – CBK KOŠICE 32:22 (15:14)

NAJVIAC BODOV SLÁVIE: Chmelíková 12. CBK: Šutý 6, Sýkorová 4, E. Frankovič 4, Varga 4, Gallová 2, Bodnárová 2, Ondrovičová, Hegedüšová, Ritochová, Onušková, Vargová, Bardelčíková. ŠTVRTINY: 11:6, 4:8, 4:6, 13:2.

CBK KOŠICE – BK AŠK SLÁVIA TRNAVA 40:22 (22:12)

CBK: E. Frankovič 10, Sýkorová 8, Šutý 6, Bardelčíková 4, Varga 4, Gallová 3, Bodnárová 2, Ritochová 2, Ondrovičová 1, Sabolová, Hegedüšová, Onušková, Vargová. NAJVIAC BODOV SLÁVIE: Harajčíková 6. ŠTVRTINY: 12:10, 10:2, 13:7, 5:3.

ZOSTÁVAJÚCE SOBOTŇAJŠIE VÝSLEDKY:

BKM Žilina – BK AŠK Slávia Trnava 43:39

ŠBK Šamorín – Young Angels Košice 50:29

Young Angels Košice – BKM Žilina 22:41

Slávia ŠKP Banská Bystrica – ŠBK Šamorín 36:22

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „Proti Banskej Bystrici sme tri štvrtiny hrali vyrovnanú partiu. Do poslednej štvrtiny stretnutia sme išli s jednobodovým náskokom, no naše baby to, žiaľ, nedali v hlavách. Strašne chceli, naozaj sa neskutočne snažili, no dostali tri rýchle koše po sebe a ich hlavičky to nezvládli. Sú to stále iba malé deti, takže tak to berieme. Bystričanky hrali rýchlo a veľmi dobre technicky. Napriek prehre som na baby hrdá, lebo odohrali krásny zápas. Jednoducho nám ušla jedna štvrtina. Sú aj také zápasy. Som však veľmi spokojná s ich výkonom. Tri štvrtiny dokázali byť vyrovnaným súperom Banskej Bystrice. Proti Trnave sa dievčatá trochu ťažšie rozbiehali, ale potom sme začali hrať našu hru, neprispôsobili sme sa splašenej hre a už to išlo. Dali do výkonu srdiečko, energiu, takže super. Zo súpera som mala menšie obavy, lebo hrá nepríjemný basketbal. Napokon som mohla prestriedať viaceré hráčky a šancu dostali i dievčatká, ktoré sa nedostávali často na palubovku. Baby si dobre uvedomovali, že tento zápas musíme vyhrať, lebo v takom prípade máme prakticky istú medailu. V priamom súboji o striebro proti domácemu Šamorínu nás čaká veľmi ťažký zápas. Pri tejto príležitosti by som rada upozornila, že máme veľmi úzku lavičku. Máme síce dievčatá na striedanie, ale ročníky 2016, 2015. A potom máme i enormne nízke dievčatá ročníka 2014. Na lavičke nemám kvalitatívne, výškovo a silovo koho nahradiť. To je veľký problém. Chceme teda vyzvať deti, ktoré majú záujem športovať v našom klube, aby prišli a začali chodiť na tréningy. Naozaj potrebujeme viac detí.”