You are currently viewing MINI U11: Naďalej na víťaznej vlne

MINI U11: Naďalej na víťaznej vlne

  • Post author:

V sobotu odohrali naše najmladšie nádeje dva ligové zápasy v Čani. V prvom súboji proti domácej Čani si pripísali tesné víťazstvo. V druhom proti Bardejovu dovolili súperkam zaznamenať iba dva body. V súťaži tak zatiaľ nestratili ani bod.

CBK KOŠICE – BA ČAŇA 29:27 (17:7)

Štvrtiny: 4:7, 13:0, 2:17, 10:3.

BKM BARDEJOV – CBK KOŠICE 2:52 (2:31)

Štvrtiny: 2:2, 0:29, 0:17, 0:4.

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „Prvý zápas hodnotím ako jazdu na bicykly po prvý raz bez rúk. Dievčatá som rozdelila na mikroligu doplnenú jednou skúsenejšou hráčkou a U11. Prvá štvrtina dopadla vzhľadom na naše mikroligistky celkom pozitívne a niektoré úseky hry boli celkom pekné. V druhej štvrtine mali naše U11 stanovené jasné pravidlá. Mohli zakončiť len po určitom počte prihrávok, iba spôsobom ako to trénujeme na tréningu. Nijako inak zakončovať nemohli. Bolo vidieť na našich babách trápenie, ťažšie sa orientovali, kde ktorá má stáť, uvolňovať sa a bežať. Vzhľadom na to, že sa to ešte len začíname učiť, tak som bola spokojná. V tretej štvrtine sa nám na začiatku zranila skúsenejšia hráčka, a tak ju odohrali naše malé hviezdičky. Táto štvrtina dopadla veľmi zle. Dievčatá neplnili veci, ktoré som im stanovila. Veľmi zle sme bránili a v útoku sme našou neskúsenosťou stratili veľa lôpt. Pozitívom bolo, že sa nám ukázali hráčky, ktoré sa neboja prevziať zodpovednosť. Do štvrtej štvrtiny som dala jasný pokyn: brániť tak, aby zápas dopadol v náš prospech a nerobiť chyby v útoku. A že tých chýb bolo požehnane… Opäť zlé rozostavenie hráčok a zbytočne stratené lopty. Za plus považujem fakt, že zápas aj napriek tomu, že bol veľmi tesný, sme psychicky zvládli. Dievčatá bojovali jedna za druhú, a tak sa nakoniec radovali z víťazstva.

V druhom zápase proti Bardejovu sme opäť začali s rozdelením hráčok na mikroligu a U11. Zasa sme mohli zakončovať len tak, ako im bolo dovolené. V druhom polčase som už prestriedala dievčatá do dvoch rovnocenných pätiek. Musím vyzdvihnúť našu prácu v útoku. Lopty si posielali rýchlo dopredu a vynikali sme hrou hoď a bež. Oba zápasy nás niečo naučili a videli sme, aké nedostatky majú jednotlivé hráčky, na ktorých musíme popracovať.”