You are currently viewing MINI U11: Kolektívny výkon potešil divákov aj trénerky

MINI U11: Kolektívny výkon potešil divákov aj trénerky

  • Post author:

Naše minižiačky do 11 rokov odohrali posledné dva zápasy pred blížiacimi sa majstrovstvami Slovenska. Na domácej palubovke odohrali stretnutia proti rivalovi z Košíc – Young Angels. Zvládli ich perfektne, takže základnú časť ukončili bez straty bodu, keď vyhrali všetkých 24 duelov. Teraz naše hviezdičky čaká tvrdá príprava na domáci šampionát, ktorý sa uskutoční od 7. do 9. júna v Šamoríne.

CBK KOŠICE – YOUNG ANGELS KOŠICE 39:27 (21:17)

Štvrtiny: 12:5, 9:12, 11:8, 7:2.

CBK KOŠICE – YOUNG ANGELS KOŠICE 61:24 (39:9)

Štvrtiny: 18:7, 21:2, 10:9, 12:6.

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „Tieto zápasy majú stále výborný náboj a dievčatá sa na ne zodpovedne pripravujú. Chcú podať čo najlepší výkon a ja sa na tieto zápasy stále veľmi teším, lebo nás dokážu najlepšie preveriť. V prvom zápase sme mali výborný nástup. Dievčatá hrali krásny tímový basketbal. Nechýbal im pohyb a vynikali pekným posunom lopty. Druhá štvrtina nám ušla hlavne v obrane. V útoku som bola spokojná. Nepremenené šance nás trochu frustrovali a dievčatá nám začali plakať, čo som veľmi nerozumela, lebo nehrali zle, len im to proste nepadlo, čo je v tomto veku akceptovateľné. Snažili sme sa ich povzbudiť a našťastie nám to vyšlo. 

Vzhľadom k opätovnej absencii našich dievčat z hlavných pätiek som čakala ťahší priebeh druhého zápasu. Predpokladala som, že pre nízky počet striedaní naše baby nebudú vládať. Opak však bola pravda. To, čo naše dievčatá predviedli v druhom zápase bolo výborné. Sebavedome ako jednotlivec a kolektívne všetky odohrali krásny zápas. Lopta nám lietala, mali sme pohyb, dokázali sme sa presadiť individuálne. Naozaj sa na naše baby dobre pozeralo. Teší ma, že sa osmelila každá hráčka, ktorá zasiahla do zápasu.”