You are currently viewing MINI U11: Ďalší zvládnutý nervák v koncovke a dievčatá sú strieborné!

MINI U11: Ďalší zvládnutý nervák v koncovke a dievčatá sú strieborné!

Paráda, dievčatá! Veľká gratulácia! Na majstrovstvách Slovenska minižiačok do 11 rokov v Šamoríne najmenšie hviezdičky CBK zvládli posledný zápas a autá na ceste späť tak budú ťažšie o cenné striebro!

Uff, to bol nervák. V priamom súboji s domácim Šamorínom o 2. miesto sme dlho ťahali za kratší koniec povrazu. Dokonca pred štvrtou štvrtinou sme prehrávali o 8 bodov. Lenže naše najmenšie dievčatá sa v Šamoríne zaľúbili do nervydrásajúcich koncoviek. Po skvele zvládnutom infarktom závere proti Žiline, ktorej dali víťazný kôš takmer súbežne s klaksónom, pripravili dievčatá pre trénerky i rodičov ďalšiu porciu adrenalínu. Grétka Šutý sa v poslednej štvrtine strelecky utrhla z reťaze, keď v nej zaznamenala všetkých 9 bodov v zápase a režírovala famózny obrat. Pripísali sme si tak druhí víťazstvo o 2 body.

Do najlepšej päťky turnaja All Stars vybrali z CBK Emmku Frankovič. Úplne zaslúžene. Skvele totiž odohrala nielen celú sezónu, ale fantasticky zahrala aj na záverečnom turnaji v Šamoríne. Grétku Šutý vyhlásili za najužitočnejšiu hráčku CBK Košice.

ŠBK ŠAMORÍN – CBK KOŠICE 33:35 (19:14)

CBK: Šutý 9, E. Frankovič 8, Bardelčíková 6, Sýkorová 4, Bodnárová 4, Varga 2, Gallová 2, Ondrovičová, Hegedüšová, Ritochová, Onušková, Vargová. NAJVIAC BODOV ŠBK: Csölle 9. ŠTVRTINY:  10:10, 9:4, 9:6, 5:15.

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „Tri štvrtiny sme prehrávali, no potom sme ukázali našu hru. Po tretej štvrtine som dievčatám povedala: domáce vyhrali v hlavách, my vyhráme na ihrisku. A zápas sme vyhrali. Grétka v poslednej štvrtine skvele potiahla družstvo. Hrali sme len na ňu, výborne zahrala. Rozhodla som sa pre jednu výmenu, ku ktorej som sa počas turnaja ani raz neodhodlala – vymenila som podkošové hráčky do iných pätiek. Bol to risk, lebo baby nie sú zvyknuté hrať spolu. Jednoducho, tak som cítila, že by to malo byť a risk nám priniesol zisk. Všetky dievčatá zabrali v poslednej štvrtine, darila sa nám streľba, no Grétka odviedla fantastickú robotu. Rada by som vyzdvihla i Beky Onuškovú. Do streleckej listiny sa síce nezapísala, ale odviedla neskutočné penzum čiernej roboty v obrane – doskakovala, blokovala, odstavovala. Naozaj, parádna robota.

Chcem ešte zdôrazniť, že sme si zaknihovali jednu jedinú prehru v celej sezóne. Žiaľ, v nesprávnom čase, proti nesprávnemu súperovi. Baby „odišli” v poslednej štvrtine proti Banskej Bystrici. Veľmi mi to pripomenulo zápas U12, keď Stará Ľubovňa s nami prehrala jediný zápas a ten ju posunul o priečku nižšie. My sme v Šamoríne prehrali jedno stretnutie v rámci celého ročníka a nakoniec sme skončili druhé. Napriek tomu je to nádherné, úžasné umiestnenie. Som neskutočne pyšná na všetky dievčatá.”