You are currently viewing MINI U11: Ani oklieštená zostava nezastavila víťazné ambície

MINI U11: Ani oklieštená zostava nezastavila víťazné ambície

  • Post author:

Naše minižiačky kategórie U11 zvládli výborne zápasy 1. kola play-off proti Young Angels, keď si na jeho palubovke pripísali dve víťazstvá.

 

YOUNG ANGELS KOŠICE – CBK KOŠICE 24:55 (13:24)

Štvrtiny: 8:12, 5:12, 6:14, 5:17.

YOUNG ANGELS KOŠICE – CBK KOŠICE 35:42 (17:28)

Štvrtiny: 13:15, 4:13, 9:6, 9:8.

 

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „Na zápasy play-off sme prišli v oklieštenej zostave. Síce nás bolo počtovo trinásť, ale tri dievčatká boli ročníkovo pod U9 a jedna hráčka prišla po dvojtýždňovej chorobe priamo na zápas. Reálne sme odohrali oba zápasy obrazne povedané s 9,5 dieťaťom… Aj v tejto kategórií pociťujeme nedostatok detí. Som rada, že dievčatá to aj v takto oklieštenej zostave zvládli.

Prvý zápas sme ešte mali energiu a bolo to vidieť aj na našej hre.

V druhom zápase nám sily pomaly dochádzali a tak aj vyzerala hlavne naša obrana, v ktorej sme často vynechali poslednú fázu. Naša koncentrácia sa pod únavou vytrácala a kopili sme zbytočné chyby. Teší ma, že v prvom zápase sa do streleckej listiny zapísalo osem a v druhom sedem dievčat. Ale čo ma najviac teší je fakt, že sa nám vylepšuje spolupráca všetkých dievčat na ihrisku. Dali sme pár naozaj pekných prihrávok, z ktorých nám padli ľahké koše. Každá takáto dobrá prihrávka sa počíta a je rovnako dôležitá ako zakončenie. Hráčka, ktorá vyšle finálnu prihrávku, odmaká obranu alebo poctivo odstaví a doskočí loptu, je rovnako dôležitá, ako tá, ktorá dá kôš. Každá hráčka prispieva svojím kúskom. Dievčatám gratulujem. Ďalší dvojzápas proti tomuto celku nás čaká 25. mája na domácej palubovke.”