You are currently viewing MINI U11 a U12: Jeden nahustený basketbalový víkend strieda druhý
CBK KOŠICE - BAM POPRAD BIELA

MINI U11 a U12: Jeden nahustený basketbalový víkend strieda druhý

  • Post author:

Naše najmladšie kategórie sa veru na nedostatok basketbalu počas víkednu rozhodne nemohli sťažovať. Zahrali si ho do sýtosti, pričom dievčatá kategórie U11 čaká počas najbližšieho víkendu ešte väčšia porcia stretnutí.

U12: CBK KOŠICE – BAM POPRAD BIELA 26:51 (11:29)

Štvrtiny: 11:14, 0:15, 11:7, 4:15.

U11: TYDAM KOŠICE – CBK KOŠICE 13:64 (7:47)

Štvrtiny: 2:22, 5:25, 6:11, 0:6.

U11: CBK KOŠICE – BAM POPRAD 56:10 (22:6)

Štvrtiny: 11:6, 11:0, 16:2, 17:2.

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „Tento víkend sme kompletne celý venovali basketbalu. V sobotu od skorého rána nastúpili naše najmladšie hviezdičky kategórie U10, ktoré odohrali tri vydarené stretnutia s družstvami Tydam Košice, BA Čaňa a Young Angels Košice. Hoci úspešné boli len v jednom zápase, musím ich veľmi pochváliť za predvedený výkon. Ukázali nám trénerom a aj rodičom, čo sa naučili, kam sa basketbalovo posunuli a ako tvrdo na sebe túto sezónu zamakali.

Po kategórií U10 sme nastúpili so staršími dievčatami proti BAM Poprad biela v kategórii U12. Keďže nás čakajú majstrovstvá SR s mladšími dievčatami, ktoré hrajú aj v tejto kategórii, rozdelila som päťky na mladšiu a staršiu. Ukázali sa nám obrovské herné a technické rozdiely medzi oboma päťkami. Najzákladnejší bol ten, že zatiaľ čo v jednej päťke rozmýšľame nad tým, ako dať kôš a presadiť sa v hre jedna na jednu, v druhej päťke rozmýšľame ako prihrať a zbaviť sa zodpovednosti. Znova opakujem a spomínala som to už viackrát: basketbal je kontaktný šport. Treba sa zoceliť a nebáť sa.

V nedeľu sme nastúpili v dohrávke kategórie U11 proti družstvám Tydam Košice a BAM Poprad. Oba zápasy sme síce vysoko vyhrali, ale boli to dva rozdielne súboje. Zatiaľ čo v prvom zápase proti Tydamu sa dievčatá vedeli viac presadiť v hre jedna na jednu, v zápase proti Popradu už museli viac spolupracovať a svojím pohybom vytvárať priestor pre spoluhráčky. Musím veľmi pochváliť druhú päťku, ktorá sa mi v spolupráci pätice dievčat pozdávala viac.

Celkovo to bol veľmi náročný víkend a verím, že niektoré baby už potrebujú kúsok vypnúť.

Najbližší víkend nás čakajú opäť dva dni plné basketbalu, tentoraz ale len v kategórií U11. V sobotu 27. apríla nastúpime v telocvični Mateja Lechkého proti Young Angels Košice a BKM Bardejov. Na druhý deň hostíme doma BA Čaňa a Starú Ľubovňu.”