You are currently viewing MINI: Najmladšie sú v plnej príprave, po sústredení i s vydarenými previerkami

MINI: Najmladšie sú v plnej príprave, po sústredení i s vydarenými previerkami

  • Post author:

Aj naše najmladšie hviezdičky v CBK sa už od 17. augusta usilovne pripravujú na novú sezónu pod vedením až troch tréneriek. Hlavnej trénerke Miroslave Sýkorovej sekundujú dve skúsené bývalé hráčky a reprezentantky Slovenska Anita Gallová, pod dievčenským menom Turáková, a Števka Frankovičová, predtým Kandráčová.

„Po prvý raz sme začali tréningy už počas letných prázdnin. Niektoré dievčatá sa k nám pripojili až neskôr, ale teší ma, že väčšina hráčok zarezáva hneď od začiatku prípravy. V prípade týchto detí však nejde o letnú prípravu, na akú sú zvyknuté staršie dievčatá. Začali sme pomaly. Namiesto dlhých vytrvalostných behov sme sa skôr zameriavali na pohybovú kultúru, obratnosť, skočnosť. Dievčatá po dlhšom čase držali opäť loptu v ruke. A veru, čo to aj pozabúdali,” usmiala sa trénerka Miroslava Sýkorová.

Naše mladšie a staršie mini absolvovali v netradičnom termíne od 6. do 10. septembra sústredenie v Liptovskej Osade. V basketbalovom svete je táto obec veľmi dobre známa a je synonymom pre výborné podmienky, ktoré sú ako šité pre basketbalové nádeje. „Výborná strava, veľká telocvičňa a bežecký ovál. To všetko sme využili na sto percent. Touto cestou sa chcem poďakovať pánovi riaditeľovi Žilinčárovi za vytvorenie naozaj fantastických podmienok.”

Na sústredení sa zúčastnilo 20 dievčat, ktoré naplno a poctivo odtrénovali všetky tréningové jednotky. „Naozaj ich musím veľmi pochváliť, lebo disciplinovane pristupovali ku každému tréningu. Počas sústredenia sme okrem tréningov stihli aj peknú túru k Brankovskému vodopádu, regeneráciu v Gothali, kde si dievčatá zaplávali, večernú opekačku pri ohníku a každý večer mali baby kino s popcornom a dobrým basketbalovým filmom,” vyjadrila sa trénerka CBK pre mladšie a staršie mini.

Po návrate z Liptova sa dievčatá doma dlho neohriali, lebo ich čakal tradičný turnaj v Bardejove. Štartovali už na 16. ročníku medzinárodného turnaja žiačok Cena Jána Sidimáka. „Súťažili sme v kategórií U11 a U12. V kategórií U11 sme obsadili skvelé 1. miesto. V kategórií U12 sme skončili na taktiež peknom 5. mieste. Touto cestou sa chcem dievčatám poďakovať za bojovnosť a dobré reprezentovanie klubu. Hlavne bojovnosťou sa chceme v tejto sezóne prezentovať. Myslím si, že dievčatá už vedia, že najdôležitejšie je NIKDY sa nevzdať  a BOJOVAŤ až do konca,” dodala Miroslava Sýkorová.

Na naše staršie mini čaká počas najbližšieho víkendu ďalší turnaj v kategórií U12. Dievčatá už tento piatok 22. septembra odcestujú do Starej Turej, kde si zmerajú sily s MIBA Bratislava, BK AŠK Slávia Trnava, BKM Žilina a domácim družstvom MBK Stará Turá.