You are currently viewing MEL: Zaslúžený triumf odmenou za vydarený výkon

MEL: Zaslúžený triumf odmenou za vydarený výkon

V sobotu sa naše dievčatá dočkali prvého víťazstva v rámci tretieho dňa druhej fázy medzinárodnej súťaže MEL/BasketGirls pre sezónu 2023/24. Hoci prvú štvrtinu nakoniec prehrali o dva body v stretnutí boli lepším družstvom a zaslúžene zdolali luxemburský výber. V nedeľu sa v súboji o 5. miesto stretnú s poľským tímom SLEZA Wroclaw (9.00 hod.).

LUXEMBURSKO – CBK KOŠICE 55:68 (28:30)

NAJVIAC BODOV LUXEMBURSKA: Buzasiová 15/3. CBK: Lukčová 17/9, Dorková 12 (11 doskokov), Spišáková 10 (13 doskokov), Daňková 9/3, Czakóová 6/2 (11 doskokov), Medvecová 6/1 (1 trojka), Repková 5 (1 trojka), Kuľhová 2, Korytková 1/1, Szabóová, Ruščáková. TH: 5/17 – 16/21. TROJKY: 6/31 – 2/15. FAULY: 21 – 22. ŠTVRTINY: 19:17, 9:13, 9:17, 18:21.

VLADIMÍRA DAŇKOVÁ (asistentka trénerky CBK):Myslím si, že sme zaslúžene zvíťazili. V podstate od začiatku sme viedli a tentoraz sme zápas doviedli aj do víťazného konca. Z našej strany to bol pekný kolektívny výkon. Hlavne z pohľadu defenzívy. Mali sme naozaj veľmi dobrú obranu. Dievčatá sa zlepšujú od zápasu k zápasu. Je to stále lepšie a lepšie a toto víťazstvo to len potvrdilo.