You are currently viewing MEL: V prvom zápase sme sa len tesne vyhli stovke

MEL: V prvom zápase sme sa len tesne vyhli stovke

  • Post author:

Vo štvrtok odštartovala druhá fáza medzinárodnej súťaže MEL/BasketGirls pre sezónu 2023/24. Ako sme už v stredu ráno informovali, šancu zahrať si v osmičke tímov A-skupiny kategórie U16 dostali aj dievčatá nášho CBK, keďže rumunská reprezentácia sa odhlásila. Žlto-čierne nestačili na favorizovaný Ružomberok a len tesne sa vyhli inkasovanej stovke. V zrekonštruovanej Starej jazdiarni na nich v piatok čaká maďarský Šoproň (13.30 hod.)

CBK KOŠICE – MBK RUŽOMBEROK 54:98 (24:56)

CBK: Lukčová 18/6, Daňková 9/2 (1 trojka), Spišáková 9/1, Czakóová 7/1 (12 doskokov), Dorková 5 (1 trojka), Medvecová 4/2, Ruščáková 2, Korytková, Kubíková, Kuľhová, Szaboóvá.

NAJVIAC BODOV MBK: Oravcová 23/3.

TH: 12/20 – 17/25. TROJKY: 2/6 – 7/18. FAULY: 19 – 18. ŠTVRTINY: 16:27, 8:29, 9:20, 21:22.

ZUZANA ŠKVAREKOVÁ (trénerka CBK): „S favorizovaným súperom sme chceli udržať aspoň aký-taký krok. Vieme, aké sú možnosti Ružomberka a aké sú naše možnosti. Aj tak som však očakávala od dievčat, že viac zabojujú o svoje pozície. Trochu som teda sklamaná. Na druhej strane sa nevzdávali a zabojovali až do konca a to je pozitívum z tohto zápasu. Dievčatá sa snažili, no napriek tomu, ako som už spomínala, očakávala som od nich viac, lebo na tréningoch pracujeme na niektorých veciach, ktoré mi v tomto zápase chýbali. My sme do tohto turnja nešli s tým, že budeme víťaziť. Ponuku sme prijali preto, lebo potrebujeme hrať ťažké zápasy. V lige nás čaká nadstavba o 1.-8. miesto, v ktorej by sa rady hrali našu hru a nie to, čo nám vnúti súper. Musíme sa naučiť koncentrovať na ťažké zápasy. V MEL-ke nás čakajú ešte minimálne tri veľmi náročné duely. Musíme bojovať. Práve v takých stretnutiach sa ukáže, ktorá ako zvláda takéto ťažké situácie.”