You are currently viewing MEL: Skvelá oslávenkyňa nastrieľala polovicu bodov tímu, no vysokú prehru neodvrátila
Middle European League U16

Nedeľňajší súboj o celkové 5. miesto v rámci štvrtého dňa druhej fázy medzinárodnej súťaže MEL/BasketGirls do 16 rokov pre sezónu 2023/24 dievčatám CBK vôbec nevyšiel. Na úvod sme síce viedli 3:0, no potom prišiel totálny strelecký výpadok – dievčatá neskórovali z hry 11:27 min.! Za celý ten čas premenila iba dve šestky Sofi Korytková. Keďže Poľky na tom boli strelecky úplne opačne, skóre rýchlo narastalo v náš neprospech. Neskôr sa naše dievčatá vzchopili, tretiu štvrtinu dokonca vyhrali, no na vysokom víťazstve poľského celku sa nič nezmenilo. V drese CBK sa strelecky blysla meninocá oslávenkyňa Veronika Lukčová, zaznamenala polovicu bodov tímu.

SLEZA WROCLAW – CBK KOŠICE 81:48 (49:20)

NAJVIAC BODOV SLEZA: Olejniczaková 20/5 (1 trojka).

CBK: Lukčová 24/10, Spišáková 6, Repková 6, Korytková 4/2, Medvecová 2, Kubíková 2, Szabóová 2, Czakóová 1/1 (14 doskokov), Dorková 1/1, Daňková, Puliková Hrehová, Kuľhová.

TH: 9/13 – 14/23. TROJKY: 2/19 – 0/9. FAULY: 17:12. ŠTVRTINY: 28:5, 21:15, 8:12, 24:16.

ZUZANA ŠKVAREKOVÁ (trénerka CBK): „Pred zápasom som dievčatám vravela, že to bude veľmi ťažké a súper je dobrý dovtedy, dokiaľ mu to dovolíme. Už som si zvykla, že im začnem hovoriť opačné veci. Len vtedy to má význam. Lebo vždy, keď im niečo poviem, tak urobia presný opak. Presne sa to stalo i teraz. Je však pravda, že dievčatá už toho mali plné zuby. Videla som na nich, že boli všade neskoro. Žiaľ, ak štartujú na nejakom turnaj, musia naplno vydržať 3-4 zápasy. Inej cesty niet. Dúfam, že sa poučia z tohto turnaja. Celkove bola naša hra chaotická, antibasketbalová. Nielen, že nám nepadali koše, ale ani sme nebránili. Ale to je výsledok toho, čo som spomínala. Dievčatá už toho mali naozaj dosť, únava bola citeľná. Skôr som viac očakávala od dievčat, ktoré hrávali menej. V takýchto ťažkých zápasoch by mali potiahnuť práve v momentoch, keď základná päťka toho nie je schopná.”