You are currently viewing MEL: Nečakaná pozvánka na turnaj nám prišla veľmi vhod

MEL: Nečakaná pozvánka na turnaj nám prišla veľmi vhod

  • Post author:

Naše extraligové ženy čaká už túto sobotu premiéra vo vynovenej Starej jazdiarni. V rámci nadstavby o 5.-8. miesto sa ako hosťujúci tím predstavia proti domácemu Young Angels. Nebudú však prvými hráčkami z nášho klubu, ktoré si naostro vyskúšajú palubovku, zázemie i celé prostredie zrekonštruovanej haly.

Ešte pred nimi zvedú pod košmi svoje zápolenia naše dievčatá, ktoré v rámci ligovej súťaže reprezentujú CBK v kadetskej kategórii do 17 rokov. Tentoraz sa však predstavia v celkom nečakanej medzinárodnej spoločnosti družstiev v rámci Middle European League (MEL), čiže v Stredoeurópskej lige dievčat do 16 rokov. Najbližší turnaj tejto súťaže sa uskutoční už od štvrtka do nedele práve v Starej jazdiarni.

„Všetko sa udialo veľmi rýchlo. V utorok ráno nás kontaktoval generálny manažér Young Angels a člen vedenia MEL Dano Jendrichovský s ponukou na odohranie tohto košického turnaja. Rumunská reprezentácia totiž nakoniec nepricestuje do Košíc a ostalo tak voľné jedno miesto,” vysvetlila prekvapujúcu, no príjemnú novinku prezidentka CBK Vladimíra Daňková.

Nad atraktívnou ponukou ani nebolo potrebné dvakrát premýšľať. Medzinárodná konfrontácia je vždy osožná, a keď sa tak navyše udeje doslova pod nosom v centre mesta, niet čo váhať. Bleskovo sa vyriešili veci okolo zloženia tímu, aby sme sa predstavili v čo možno najsilnejšom zložení, takže nasledovala pozitívna odpoveď. „Priznám sa, že nám toto podujatie padlo veľmi vhod. Táto naša kategória má teraz voľnejší program, takže sme aj premýšľali, ako by sme ho vyplnili nejakým turnajom a MEL-ka nám spadla z neba. Síce sa tak udialo na poslednú chvíľu, ale sme veľmi vďační za ponuku, že môžeme zaskočiť za rumunskú reprezentáciu. Počas štyroch dní čakajú na dievčatá štyri zaujímavé previerky,” dodala Vladimíra Daňková.

V Starej jazdiarni sa predstaví osem tímov, ktoré sú rozdelené do dvoch skupín. Hrá sa systémom každý s každým, pričom v posledný deň turnaja sú zápasy o celkové umiestnenie. Víťazi skupín sa stretnú vo finále, druhí zo skupín v súboji o 3. miesto, tretie tímy si to rozdajú o 5. miesto a posledné celky v skupinách si zmerajú sily v dueli o 7. miesto. Výnimkou bude zápas luxemburského tímu, ktorý odohrá svoj zápas o konečné umiestnenie v sobotu, pretože v nedeľu už skôr odlieta. Nastúpi proti družstvu, ktoré skončí na rovnakej pozícii v inej skupine.

Ako sme už v úvode spomenuli, spestrením turnaja bude extraligový zápas žien medzi Young Angels a CBK. Našich fanúšikov tak čakajú celkom zaujímavé a verme, že i príjemné basketbalové dni v novom prostredí. 

NOMINÁCIA CBK U16: Emma DAŇKOVÁ, Olívia MEDVECOVÁ, Sofia KORYTKOVÁ, Lucia KUBÍKOVÁ, Viktória PULIKOVÁ HREHOVÁ, Bibiana KUĽHOVÁ, Dominika DORKOVÁ, Alexandra RUŠČÁKOVÁ, Veronika LUKČOVÁ, Alex CZAKÓOVÁ, Viktória SZABÓOVÁ, Alexandra SPIŠÁKOVÁ, Viktória OČENÁŠOVÁ, Antónia REPKOVÁ. Trénerka: Zuzana ŠKVAREKOVÁ.

SKUPINA 1

Šoproni Darazsak Academy (Maď.)

MBK Ružomberok

CBK Košice

Luxembourg NT U16 (Lux.)

SKUPINA 2

DVTK Miškovec (Maď.)
Young Angels Košice
SLEZA Wroclaw (Poľ.)
Sokol Hradec Králové (ČR)

PROGRAM

ŠTVRTOK – 01.02.2024
14.15:
Wroclaw – Young Angels
16.30: CBK Košice – Ružomberok
18.45: Miškovec – Hradec Králové
21.00: Luxembourg – Šoproň

PIATOK – 02.02.2024
11.15:
Hradec Králové – Wroclaw
13.30: Šoproň – CBK Košice
15.45: Ružomberok – Luxembourg
18.00: Young Angels – Miškovec

SOBOTA – 03.02.2024
08.15:
Young Angels – Hradec Králové
10.30: Miškovec – Wroclaw
12.45: Luxembourg – CBK Košice
15.00: Ružomberok – Šoproň

18.00: YOUNG ANGELS KOŠICE – CBK KOŠICE – extraliga žien

20.30: Luxembourg – súper nie je známy

NEDEĽA – 04.02.2024
09.00:
zápas o 7. miesto
11.15: zápas o 5. miesto
13.30: finále