You are currently viewing MEL: Cenný skalp bol blízko – rozhodujúci kôš sme inkasovali 10 sekúnd pred koncom!

V piatok sme v rámci druhého dňa druhej fázy medzinárodnej súťaže MEL/BasketGirls pre sezónu 2023/24 odohrali výborné stretnutie proti Soproni Darazsak Academy. S maďarským súperom sme nakoniec prehrali smoliarsky v samom závere. Začali sme výborne, rýchlo sme sa ujali vedenia 6:0, no onedlho sme prehrávali 8:9. Bleskovo sme však strhli vedenie na našu stranu a prakticky sme celý zápas viedli. V tretej štvrtine aj o 14 bodov! Hoci na začiatku štvrtej štvrtiny Maďarky už po 36 sekundách vyrovnali na 49:49, v polovici poslednej štvrtiny sme viedli znova už o sedem bodov. Záver už bol hektický. Minútu pred koncom sme viedli 62:61, 53 sekúnd pred klasksónom súperky premenili obe šestky a viedli o bod. Alex Czakóová však 34 sekúnd pred koncom znova naklonila misky váh na našu stranu – 64:63. Tesné vedenie sme nakoniec neudržali a 10 sekúnd pred záverom najlepšia strelkyňa zápasu Lengyelová rozhodla o víťazstve súperiek. V zrekonštruovanej Starej jazdiarni čaká v sobotu na naše dievčatá stretnutie s Luxemburskom (12.45 hod.)

SOPRONI DARAZSAK ACADEMY – CBK KOŠICE 65:64 (24:56)

NAJVIAC BODOV SOPRONI: Lengyelová 19/5 (2 trojky).

CBK: Lukčová 13/3, Czakóová 13/3 (9 doskokov), Spišáková 12 (9 doskokov), Dorková 11/2 (1 trojka, 11 doskokov), Daňková 6/2, Korytková 7/1 Medvecová 2/2, Puliková Hrehová, Ruščáková, Kuľhová, Szaboóvá.

NAJVIAC BODOV MBK: Oravcová 23/3. TH: 25/39 – 13/22. TROJKY: 4/22 – 1/11. FAULY: 22 – 29. ŠTVRTINY: 12:17, 13:13, 19:19, 21:15.

ZUZANA ŠKVAREKOVÁ (trénerka CBK): „Na takéto zápasy sa nezabúda. Prehra mrzí po takomto priebehu, ale zasa až tak nebolí, lebo sme hrali proti družstvu, ktoré je na vysokej úrovni. A my sme s ním hrali vyrovnanú partiu. Dokonca až takú, že sme ho mohli poraziť! K celkovému úspechu nám chýbala zápasová prax. Takéto náročné a vyrovnané stretnutia sa hrajú 40 minút. Jediné, čo môžem dievčatám vyčítať je skutočnosť, že neboli koncentrované do úplného záveru. Priznám sa, že pred stretnutím som sa obávala toho, aký dopad bude mať na dievčatá predchádzajúca vysoká prehra s Ružomberkom. Duel im totiž vôbec nevyšiel a herne to bola z našej strany úplná katastrofa. Našťastie, prehra nemala žiadne následky a nepreniesla sa hlbšie do myslí dievčat. Predsa len nie je psychicky ľahké po takej prehre sa rýchlo prepnúť do vťazného módu pre ďalší zápas. Na moje príjemné prekvapenie to dievčatá zvládli, vzchopili sa a bojovali. Pochopiteľne, v šatni závladlo veľké sklamanie. Dievčatá si uvedomovali, že boli blízko k veľkému víťazstvu. Z mojej strany, okrem spomínanej koncovky, im nemám čo vyčítať. Teda, čo sa týka celkového herného prejavu.”