You are currently viewing MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA MLADŠIE ŽIAČKY U13 – ŠTVRŤFINÁLE

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA MLADŠIE ŽIAČKY U13 – ŠTVRŤFINÁLE

• Post author:

CBK KOŠICE – YOUNG ANGELS KOŠICE 61:24 (24:16)

Naše deviatky mali vydarený vstup do majstrovstiev Slovenska vo svojej vekovej kategórii. V mestskom derby zdolali odvekého rivala až po zlepšenej hre po prestávke.

Úvod stretnutia bol ako zo zlého sna. Nevychádzalo nám vôbec nič. Prvý kôš sme zaznamenali až v polovici 5. minúty! Alex Czákóová znížila na 2:6. Následne Saška Ruščáková ukázala presnú ruku, keď premenila všetky štyri trestné hody. Alex ďalším úspešným pokusom posunula CBK po prvý raz do vedenia (8:7). V druhej štvrtine sa naša hra o niečo zlepšila, no náskok bol stále pomerne tesný. Našim dievčatám síce nevychádzala streľba, no veľkou bojovnosťou a dobrou obranou držali súperky na dištanc. Na druhý polčas ako keby nastúpil úplne iný tím v žltých dresoch. Už v druhej štvrtine chytila streleckú slinu Tami Juhászová a po prestávke pokračovala v streleckom galakoncerte. Dievčatá prelomili kŕčovitosť, začali hrať uvoľnenejšie, vo väčšej pohode, začali výraznejšie dominovať na palubovke a skóre rýchlo narastalo. Nakoniec až na konečný 37-bodový rozdiel. Súperkam sme v druhom polčase dovolili zaznamenať iba osem bodov. V sobotu sa v boji o finále stretneme so Starou Ľubovňou, ktorá po veľkej dráme zdolala Nitru.

CBK: Juhászová 17/3, Kováčik 11/1, Perekstová 8, Mantičová 7/1, Ruščáková 5/5, Czakóová 5/1, Pulíková-Hrehová 4, Petrová 2, Mazáková 2, Želinská, Orbanová. NAJVIAC BODOV YA: Pomothyová 11/3, Daduláková 7/1. TH: 24/11 – 16/6. ŠTVRTINY: 10:8, 14:8,l 17:4, 20:4.

MIROSLAVA KRIŠTOFOVÁ (asistent trénera CBK): „Vedeli sme, proti akému súperovi nastupujeme, keďže sme s nimi odohrali zápasy. Dievčatám sme zdôrazňovali, že to bude ťažký zápas a úplne iný ako v dlhodobej súťaži. Konečný výsledok nezodpovedá celkovému dianiu na palubovke. Vôbec nám nevyšiel úvod stretnutia i celý prvý polčas. Cítili väčšiu zodpovednosť a preto hrali kŕčovito, čo sa odzkadlilo i pri zakončení. Po prestávke vyšli zo šatne ako vymenené a okamžite sa to prejavilo i na priebehu hry. Postupne sa začali presadzovať pod košmi, darilo sa im strelecky, náskok utešene narastal a misky váh naklonili definitívne na svoju stranu.”

ZOSTÁVAJÚCE ŠTVRŤFINÁLOVÉ VÝSLEDKY: MBK Ružomberok – BK AŠK Slávia Trnava 50:35, ŠŠK Basket Stará Ľubovňa – BKM Junior UKF Nitra 49:47, MBK Stará Turá – BK Klokani Ivanka pri Dunaji 74:40.