You are currently viewing MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA MLADŠIE ŽIAČKY U13 – SEMIFINÁLE

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA MLADŠIE ŽIAČKY U13 – SEMIFINÁLE

  • Post author:

Zo Starej Turej sa vrátime s cenným kovom!

 

CBK KOŠICE – ŠŠK BASKET STARÁ ĽUBOVŇA 62:44 (26:22)

Z domáceho šampionátu budeme mať medailu! Zatiaľ ešte nevieme, akej hodnoty, no po semifinálovom víťazstve nad Starou Ľubovňou naše deviatky postúpili do nedeľňajšieho finále a neskoršia horšie ako druhé.

Semifinálový súboj sa až veľmi nápadne podobal na štvrťfinálový duel s Young Angels Košice. Znova sme sa od úvodu trápili v koncovke. Pozahadzovali sme neuveriteľné množstvo pokusov spod koša. Súper vycítil, že naše dievčatá sú v akomsi hernom kŕči a neustále hrýzol. Iba potvrdil, že jeho postup do semifinále nebol náhodný. Polčasový rozdiel o štyri body sľuboval drámu až do konca. V druhom polčase však naše dievčatá zapli na vyššie obrátky a konečne sa im začalo dariť i v koncovke. Teda opäť sa kopíroval priebeh piatkového štvrťfinále. V obrane mali žlto-čierne viac úspešných doskokov, z ktorých pramenili i rýchle protiútoky a pekné akcie si neraz zaslúžili oprávnený potlesk. Vydarená bola najmä pasáž v tretej štvrtine, keď od 18. minúty v priebehu 107 sekúnd potiahli šnúru 11 bodov a zrazu zo stavu 31:24 svietilo skóre 42:24!V tomto okamihu sa definitívne zlomilo stretnutie v náš prospech. Strelecky sa darilo Tamarke Mantičovej, ktorá zavesila i dve krásne trojkové pokusy. Strelecky ju podporili i ďalšie dve hráčky s dvojciferným počtom bodov – Tami Juhászová a Viki Perekstová. Množstvo čiernej roboty odviedli Saška Ruščáková s Emilly Kováčik, no v bojovnosti sa prekonávali všetky dievčatá. Prvé body na šampionáte si pripísali Karinka Orbanová a 17 sekúnd pred koncom i Veve Želinská, ktorá stanovila konečný výsledok. Do stretnutia nezasiahla Alex Czakóová pre menšie zranenie, no na finále by nemala chýbať.

 

CBK: Mantičová 16/2 (2 trojky), Juhászová 11/1, Perekstová 10/2, Ruščáková 8, Kováčik 5/1, Pulíková-Hrehová 4, Petrová 2, Mazáková 2, Orbanová 2, Želinská 2. NAJVIAC BODOV ST. ĽUBOVNE: Duháňová 16 (2 trojky). TROJKY: 2 – 2, TH: 16/6 – 14/0. ŠTVRTINY: 15:10, 11:12, 20:9, 16:13.

 

MIROSLAV DIRGA (tréner CBK): „Zápas bol v prvom polčase vyrovnaný. Z našej strany trochu nepresvedčivý. V druhom polčase dievčatá zabrali, zahrali to, čo v predchádzajúcom zápase s Young Angels. Cez prestávku sme im vyčítali zlú obranu, ktorú výrazne zlepšili a hneď sa to aj premietlo do bodového rozdielu. Po vypracovanom 17-bodovom náskoku dievčatá trochu poľavili, náskok sa scvrkol na 11 bodov. Počas oddychového času sme dievčatá upokojili, vysvetlili sme im, že majú čas 24 sekúnd na útok, nie zbrklo zakončovať po pár sekundách. Začali hrať rozumnejšie a vývoj stretnutia kontrolovali až do konca. Vybojovali si postup do finále, čo je pre nás veľký úspech.”

 

 

ZOSTÁVAJÚCE SOBOTŇAJŠIE VÝSLEDKY

ZÁPASY O UMIESTNENIE: BK Klokani Ivanka pri Dunaji – BK AŠK Slávia Trnava 49:33 (17:12), BKM Junior UKF Nitra – Young Angels Košice 47:25 (20:11). DRUHÉ SEMIFINÁLE: MBK Ružomberok – MBK Stará Turá 61:35 (30:17).

 

NEDELŇAJŠÍ PROGRAM

9.00 – O 7. MIESTO: Trnava – Young Angels Košice

11.00 – O 5. MIESTO: Ivanka pri Dunaji – Nitra

13.00 – O 3. MIESTO: Stará Turá – Stará Ľubovňa

14.50 – FINÁLE: CBK Košice – Ružomberok